reklamı kapat

POPÜLER

210 beygirin üzerinde güç ve etkileyici tasarımıyla karşınızda yeni Toyota Yaris

Yeni Yaris, Cenevre Otomobil Fuarı’nda kullanıcıların karşısına çıkacak.

Aralık ayının ilk haftasında makyaj olarak bile tabir edemeyeceğimiz küçük değişimlerle 2017 model yılıyla sunacağı modellerini karşımıza çıkartan Toyota, ortaya çıkan bu hayal kırıklığını fazlasıyla telafi edecek gibi gözüküyor. Japon devinin Cenevre Otomobil Fuarı‘na getirmeyi planladığı yeni Yaris’in ilk resmi detayları da artık önümüzde duruyor. Tasarımsal olarak ciddi değişimleri barındıran yeni Yaris çok daha “asabi” bir kimliğe bürünmüş.

yaris1
Yeni Yaris’in ön kısmında çizgisel olarak X şeklinde yer verilen hatların birbirinden daha net bir şekilde ayrıldığını görüyoruz. Makyajla birlikte gelen yeni ön ve arka tamponlar da oluşan bu ciddi görüntünün başrol oyuncularından. Lakin Toyota’nın yeni Yaris’in gerek önü gerek arkasında yer verdiği bi-LED teknolojili far ve LED teknolojili gündüz farlarının aracın karakterine doğrudan etki ettiğini belirtmek gerekiyor. Toyota yenilediği farların ön kısmında sapanı andıran ayrık iki parçalı yapıya yer verirken arkada C formuna daha yakın bir çizgiyi tercih etmiş. Yeni Yaris’in elden geçen dış parçaları arasında jantlar da yer alıyor. Model dahilinde Sport paketine yer veren Toyota, 16 inç büyüklükteki jantla birlikte yeniden tasarlanmış jant seçenekleriyle kullanıcıların karşısında olacak.

yaris4
Yeni Yaris’in içindeki yeniliklerden bahsetmeden önce renk seçeneklerinden de kısaca bahsedelim. Toyota, Yaris’teki renk seçeneklerinin sayısını 17‘ye çıkartarak Kristal Mavi, Metalik Bronz, Koyu Mika Mavisi ve Metalik Yeşil gibi yeni opsiyonlara yer veriyor. Toyota, yeni Yaris’in içerisinde malzeme kalitesi ve görünüm açısından bir üst seviyeyi vadediyor diyebiliriz. Gösterge panellerindeki küçük değişimlerin yanı sıra dış tarafta olduğu gibi yeni renk ve doku seçenekleri de göreceğiz. Güvenlik konusunda da standart olarak sunulan sistemlerde başarılı markalardan olan Toyota, çarpışma önleme ve yokuş kalkış sistemlerini Yaris’te standart olarak yer eriyor.

yaris11
Toyota standart versiyonlarla birlikte Yaris’in performans versiyonunu da teknik ve tasarımsal olarak detaylarını kullanıcılarla paylaştı. Clio RS ve Polo GTI‘a rakip olarak karşımıza çıkardığı modelin motoruyla ilgili teknik bilgiler verilmese de modelin 210 beygirin üzerinde bir güç değeriyle tanıtımdaki yerini alacağı bilgisi paylaşıldı. WRC versiyonunun ardından Yaris’in performans versiyonunu sokaklarda görecek olmamız rekabetin parkurun dışında da devam edeceğinin sinyallerini veriyor. Cenevre Otomobil Fuarı mart ayı içerisinde kapılarını açarak Yaris ve merakla beklenen birçok modele ev sahipliği yapacak.