reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Y3

32 MP’lik selfie canavarı Xiaomi Redmi Y3 için geri sayım

32 MP ön kamerasıyla selfie tutkunları için tasarlanan Xiaomi Redmi Y3 önümüzdeki günlerde ortaya çıkmaya hazırlanıyor.

Advertisement

Şimdilerde yeni nesil Redmi Note 7 serisiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, Hindistan’da bir başka merak edilen modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Xiaomi Redmi Y3 olarak isimlendirilen bu model ise her şeyden önce ön kamerasıyla dikkat çekiyor. 32 MP çözünürlük sunan bir ön kameraya sahip olacağı belirtilen cihazın tüm ön tanıtımları da bu özellik üzerinden yürüyor. Karşımızda uygun fiyatlı bir selfie canavarı bulunuyor. Bunun dışında hakkında çok fazla detay bilinmeyen modelin tanıtım tarihi ise ortaya çıktı. Resmi Redmi India hesabı Twitter üzerinden paylaştığı yazıda “Neden selfie’ler daha az detaylı olsun? Neden onlara bakış açımızı değiştirmeyelim? Neden bekleyelim? 32 MP’lik Super Selfie çok yakında geliyor. 24 Nisan’da ortaya çıkacak.” notunu düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

xiaomi redmi y3

Küçük ipuçları

Şirket cihazın resmi ismini ise hala açıklamadı. Xiaomi Redmi Y3 ismi firmanın geçmişteki paylaşımlarında bıraktıkları ipuçlarıyla bir araya getiriliyor. Yine son atılan tweet’te de “Neden” kelimesi anlamına gelen Why kelimesi kısaltılarak, yerine üç tane Y kullanımı cihazın adının Y3 olacağına işaret ediyor. “Daha büyük, daha parlak ve iyi tasarlanmış” şeklinde ifade edilen modelin renk seçeneklerinin ise Redmi Note 7 serisindeki gibi olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Y3 ile ilgili ise ne yazık ki hala ön kamera dışında elle tutulur bir bilgi yok. Ön kamerasında Samsung S5KGD1 sensör kullandığı sızan modelin Vivo V15 Pro ve V15 modelleriyle aynı sensörü tercih ettiği belirtiliyor. Cihazın parmak izi sensörünü de ekrana entegre yapması bekleniyor. Cihazın teknik özellikleri açıklamayan Amazon sayfasında iki güne varan pil ömrü vadediliyor. Aynı zamanda Redmi Y3’ün suya dayanıklı bir gövdeyle geldiğini de belirtelim. Modelin detayları 24 Nisan‘daki tanıtımda netleşecek.

İlginizi çekebilir

Redmi Note 7 tanıtımı