reklamı kapat

POPÜLER

4.200 domino taşının yıkılışını 360 derece izleyin [Video]

Bir domino taşının devrilmesini izlemekten daha iyi ne olabilir ki? Muhtemelen iki domino taşının devrilmesini seyretmek. Ama daha da iyisi 4.200 domino taşının devrilmesini izlemek oluyor. İşin içine bir de 360 derece kamera girdiğinde seyrine doyulmaz görüntüler ortaya çıkıyor. 

FlippyCat isimli YouTube kanalının hazırladığı video, 360 derece kameraların kullanılabileceği alanlar konusunda ufkumuzu epey bir genişletiyor. 4.200 adet domino ile çember şeklinde hazırlanmış olan rengarenk düzeneğin ortasında 360Fly 4K kamera yer alıyor. Seslerin ise başka bir cihaz tarafından kaydedildiği belirtiliyor. Video altında yapılan açıklamada aslında dominolardan oluşan duvarın daha büyük yapıldığı ancak daha sonrasında yapım aşamasında bir kısmının yıkıldığı için bu boyutla yetinildiği belirtiliyor.

360 derecelik bu etkileyici videoyu izleyebilmek için Google Chrome, Opera, Firefox veya Internet Explorer kullanıcısı olmak gerekiyor. Maalesef safari tarayıcısından 360 derecelik vide izlemek mümkün olmuyor. Mobil tarafta ise YouTube’un son sürümüne sahip olan Android ve iOS kullanıcıları sorunsuz bir şekilde 360 derece deneyimini yaşayabiliyor. Bilgisayar üzerinden video izlenirken W-S-A-D tuşları ile kamera açısı kontrol ediliyor ve dominoların istenen herhangi bir noktasına göz atmak mümkün oluyor. İzlemesi keyifli olan yaklaşık bir buçuk dakikalık videoya haberin görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR