reklamı kapat

POPÜLER

9. jenerasyon iPad

9. jenerasyon iPad için yeni detaylar ortaya çıktı

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki ay donanım odaklı bir etkinlik düzenleyecek. İşte bu etkinlikte 9. jenerasyon iPad de olacak.

Tablet pazarının hakimi konumunda yer alan Apple, çok yakında karşımıza genel kullanıcı kitlesine, özellikle de öğrencilere odaklanan 9. jenerasyon iPad ile çıkacak.

İşte bu model Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde lanse edilecek ve sonbahar döneminde satışa sunulacak. Tablet söylendiği kadarıyla aşırı büyük bir değişiklik getirmeyecek. Modelin yukarıdaki gibi Touch ID’li ana ekran butonu taşıyan standart bir tasarımla yolda olduğu aktarılıyor.

Yerini alacağı modelden biraz daha ince ve hafif olması beklenen yeni tablet, güncel bir A Serisi işlemci taşıyacak. Ancak bu işlemcinin modeli henüz netlik kazanmış değil.

Apple’ın iPad’lere özel aksesuarlarına destek verecek 9. jenerasyon iPad, okul dönemi öncesinde ciddi oranda satılacak bir seçenek konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 9. jenerasyon iPad yanında başka neler tanıtacak?

Yine Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak iPhone 13 ailesi tanıtılacak. Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

Apple’ın etkinliği tam olarak 13 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünleri satışı ise ne zaman olacak bilinmiyor. Global çip krizi ve pandemi Apple’ı ve tedarikçilerini de ciddi şekilde etkiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın