reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet: Super Soco CPx

90 km/s hıza çıkabilen elektrikli motosiklet: Super Soco CPx

2019 Milan Motorcycle Show kapsamında Super Soco CPx elektrikli motosiklet modeli de resmi olarak lanse edildi. İşte modelin detayları;

Elektrikli motosiklet modellerinin sayısını inanılmaz oranda artıyor. Burada yeni tanıtılan modellerden birisi ise Super Soco CPx elektrikli scooter oluyor. 4 kW (5,3 beygir) gücünde bir motora sahip model, firmanın açıklamasına göre saatte 90 km/s hıza rahatlıkla çıkabiliyor. Bu açıdan şehir içi yanında şehirler arası da kullanılabilecek bir alternatif olan Super Soco CPx, bir ya da iki adet 2,7 kWh pil ile donatılabiliyor. Çiftli pil paketiyle 45 km/s hızda 140 km yol yapabilen elektrikli motosiklet, bu açıdan dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu menzil rakamının 90 km/s hızda kaça düştüğü açıklanmıyor. Ancak burada 40-50 km menzile inildiği düşünülüyor. İki kişiyi rahatlıkla taşıyabilen ve aerodinamik bir ön cam ile tasarlanan model, disk frenler üstüne kuruluyor ve kuvvetli LED aydınlatma sistemi kullanıyor. Bu modelin tek pile sahip versiyonu yaklaşık olarak 4.790 euro fiyat etiketine sahip. Çiftli pilli paketi içinse 5,590 euro verilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Super Soco CPx elektrikli motosiklet yalnız gelmedi

Firma bir de kurye / taşımacılık odaklı Super Soco VS1 modelini lanse etti. 4 kW (5,3 beygir) gücündeki motoruyla 80 km/s hıza çıkabilen motosiklet, çift 2,7 kWh piliyle 45 km/s hızda 160 km yol yapabiliyor. Bu modelin fiyatı hakkında ise şimdilik açıklanmış bir fiyat bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da taşımacılık odaklı bir drone modeli