reklamı kapat

POPÜLER

Acer P233W

HDMI ÇILGINLIĞI
Paketinin üzerinde yazan ‘HDMI’ yazısını görür görmez hızla paketini açıp dışarı çıkarttığımız P223W’nin kurulumunu o denli hızlı yapamadık. Zira ilginç bir şekilde katlanmış olan P223W’nin, ne taraftan çevrilip de ayaklarının üzerinde duracağını çözümlemek pek kolay olmadı. Ekranı 90 derecelik bir açıyla yan çevrilmiş ve ayakları katlanmış bir şekilde paketin içinde yatan P223W, her ne kadar ilk başta beyin hücrelerinizi zorluyor olsa da, daha sonra bu yapısından ötürü Acer’a teşekkür ediyorsunuz. Zira katlanabilir ayakları sayesinde 14 santimetreye kadar yükselebilmesi ve 90 derece çevirebildiğiniz, öne doğru 5, arkaya doğru 30 derecelik açıyla yatırabildiğiniz ekranı sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahip olan P223W’nin, başta ofis çalışanları olmak üzere her kullanıcıya büyük rahatlık sağlayacağını düşünüyoruz.

SESSİZ SİNEMA

P223W’nin ergonomik yapısına ve tasarımına hayran kaldıktan sonra bir an önce oyun oynamak ve görüntü performansını test etmek üzere hızla konsolumuza bağladığımız P223W, Silent Hill: Homecoming’in yükleme ekranına baktığımız sırada bir eksikliği fark etmemiz üzerine bizleri hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Ses yoktu! O anda dört bir koldan sarıldığımız P223W’yi alelacele evirip çevirmeye ve bir hoparlör ya da kulaklık çıkışı aramaya başladık, fakat bulamadık; P223W’nin bir ses çıkışı yoktu! Evet, ne yazık ki P223W’de herhangi bir hoparlör bulunmuyor ve biliyoruz ki bu nedenle pek çok konsol oyuncusu da en az bizim kadar üzülecek. Zira P223W’nin görüntü kalitesi oldukça canlı, akıcı ve tatmin edici. Açıkçası böylesine bir üründe mutlaka bir hoparlörün bulunması gerektiği kanısındayız. Tamam, P223W’nin 22 inç genişliğindeki ekranı her ne kadar yansımalara maruz kalabiliyor olsa da, ekranı ileri geri oynatarak bu yansımalardan kurtulabiliyorsunuz ve kendinizi oynadığınız oyunun ya da izlediğiniz filmin atmosferine kaptırmak istediğiniz anda, P223W’nin görüntüyü kaliteli bir şekilde yansıtmasıyla bu isteğinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yolda tek eksiğiniz ise ses…

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Görüntü kalitesi, ergonomik ve şık tasarım, geniş görüş açısına sahip TN+Crystalbrite ekranı.

EKSİLER
Hoparlör ve kulaklık çıkışı yok.

SONUÇ
İster film izleyin, isterseniz de oyun oynayın, P223W’nin sunacağı performanstan memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Ergonomik ve şık tasarımı ile de ilginizi çekecek olan P223W’nin bizce tek eksiği bir hoparlöre sahip olmaması.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 22 inç geniş ekran

Çözünürlük
• 1680×1050 piksel

Tepki Süresi
• 2 ms

Nokta Aralığı
• 0.28

Parlaklık
• 300 cd

Kontrast
• 2500:1

Renk Desteği

• 16.7 milyon

Görüş Açısı
• 170 derece

Bağlantı
• DVI-D, VGA, HDMI

Dahili Hoparlör
• Yok