reklamı kapat

POPÜLER

akıllı saat O-BOY

Acil durumlarda hayat kurtaran akıllı saat modeli: O-BOY [Video]

Akıllı saat dünyasında birçok farklı seçenek yer alıyor. Kickstarter’da destek arayan O-BOY, acil durumlara odaklanıyor olmasıyla öne çıkıyor.

Kickstarter’da 9 bin dolar toplamayı hedefleyen ve bunu şu an 26 bin dolar seviyesine çıkaran O-BOY, dikkat çekmeyi başaran bir akıllı saat oldu. Bu model yukarıda da dediğimiz gibi arazi ya da deniz maceralarına çıkmayı seven kişilere hitap ediyor. Darbelere ve suya dayanıklı büyük bir gövde üzerine kurulan ürün, bünyesindeki ufak ekrandan saati gösterebiliyor ancak esas özelliği uydu bağlantısı kurabiliyor olması. Saatin üzerinde yukarıda görebileceğiniz gibi büyük bir turuncu buton yer alıyor. Denizin ortasında, bir ormanda ya da dağda mahsur kalan kişiler, bu turuncu butona basılı tutarak bulundukları konumu (GPS üzerinden) GetMe servisi ile güvenlik güçlerine haber verebiliyor. Burada belirlenen dört farklı kişiye de konum ve acil durum sinyali gönderilebiliyor.

Acil durum çağrısı gönderme özelinde sunulan uydu temelli kapsama alanını direkt olarak aşağıdaki görselde görebileceğiniz ürün, bünyesindeki pil ile yedi günlük bir bekleme süresine sahip ve GPS üzerinden en az 48 farklı konum / acil durumu gönderebiliyor. Bluetooth ile telefonlara bağlanan saat, burada sadece yukarıda bahsettiğimiz dört kişinin belirlenmesine imkân tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kickstarter’da en az 265 euro bağış ile elde edilebilen akıllı saat, GetMe hizmeti için bir aylık aboneliğe ihtiyaç duyuyor ve servis için en az 10 dolarlık bir aylık ödeme gerekiyor. Ancak GetMe hizmeti sadece planlanan arazi maceraları öncesinde 1 aylık olarak satın alınabiliyor. İsteyenler için ayrıca 1 yıllık abonelik paketi de sunuluyor.

Akıllı saat modeli O-BOY yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın