reklamı kapat

POPÜLER

Adobe iPhone iPad
Adobe iPhone iPad

Adobe’den birçok kişiyi sevindirecek iPhone ve iPad hamlesi

Yazılım devi Adobe, iPhone ve iPad tarafında özellikle tasarımcıları memnun edecek bir Creative Cloud güncellemesi gerçekleştirdi.

Adobe, kısa süre önce iPhone ve iPad için Creative Cloud uygulamasını Türkiye dahil olmak üzere global olarak güncelledi. Bu güncelleme ile uygulamaya hemen kullanılabilir tam 1.300 adet ücretsiz font eklendi. iOS 13.1 ve iPad 13.1 üstü cihazlarda çalışan bu ücretsiz fontlar, hem bireysel hem de ticari kullanıma uygun. Yani bir projede kullanmak için ekstra bir lisans ücreti ödenmesine gerek kalmıyor. Bu özellikle içeriklerini iPad üzerinde hazırlayan ve sayıları sürekli olarak artan tasarımcılar için gerçekten çok güzel görünürken, fontların her uygulamada kullanılmadığını belirtiliyor. Sadece özel font API’sine destek veren sayılı sayıdaki uygulamada bu 1.300 adet ücretsiz fonttan aktif olarak yararlanabiliyor. Bu arada şunu da belirtelim. Eğer hali hazırda aylık ödemeli bir Creative Cloud aboneliğiniz varsa iPhone ve iPad için tam 17 bin adet fonta erişim sunabiliyorsunuz. 17 bin font gerçekten inanılmaz bir rakam.

Adobe iPhone iPad
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone için birçok uygulama sunanAdobe tarafından özellikle iPad için Photoshop CC bekliyor

Kısa süre önce beklenen tam sürüm gibi çalışan mobil Photoshop’un çok yakında geleceği müjdelendi. Başta masaüstünde sunulan birçok özelliğe sahip olmayacağı aktarılan uygulama, daha sonra güncellemeler ile geliştirilecek deniyor. Bu da biraz buruk bir mutluluk yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin merak edilen yeni akıllı saati