reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

AirPods Pro 2 çıkışı 2022’ye kaldı; ancak güzel detaylar var

Çok merak edilen kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro 2 için çıkış 2022’ye kalmış gibi görünüyor. Ancak model beklemeye değebilir.

Advertisement

Dün ortaya çıkan haberlerde AirPods 3 ve Pro 2 ile Apple M1X işlemcili 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro modelleri yıl sonunda gelecek denildi.

Apple’ın iPhone 13 modelleriyle beraber eylül etkinliğinde tanıtması beklenen yeni ürünler, gerçekten uzun zamandır merakla bekleniyordu.

Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre en çok merak edilenlerden AirPods Pro 2, net olarak 2022’de gelecek. Ürün büyük ihtimalle 2022 ilk çeyrek içerisinde satışta olacak.

Bu modelin beklenmeye değecek denilen kısmı ise özellikleri olacak. Yine Kuo’ya göre kablosuz kulaklık “yenilikçi bir deneyim” sunacak. Bundan kasıt ürün ile sunulacak yeni imkanlar olacak.

AirPods Pro 2, yüzde 99 ihtimalle Apple’ın sağlık ölçümü ve yerleşik olarak aktivite takibi yapabilecek ilk kablosuz kulaklığı olacak. Bu konularda henüz tam olarak detaylı bilgiler yok.

Ancak yeni kulaklık herhangi bir ekstra ürüne ihtiyaç olmadan birçok veriyi kayıt altına alabilir. Örneğin kulaktan sürekli olarak nabız ölçümü yapılabilir. Bu cihaz aynı zamanda birçok spor verisini de kayıt altına alabilir.

AirPods Pro ile benzer form faktörde olması beklenen yeni kulaklık, gerçekten merakla bekleniyor. Çünkü modelin ilk sürümünü severek kullanan milyonlar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Pro 2 ile kayıpsız ses desteği de sunulabilir

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz üzere Apple Music servisine kayıpsız müzik / ses desteği geldi. Apple, 75 milyondan fazla şarkının kayıpsız yani sıkıştırılmadan yüksek kalitede dinlenebileceğini aktarıyor.

“Apple Music’te “Kayıpsız” ifadesi 48 kHz’e kadar kayıpsız ses ve “Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız” ifadesi ise 48 kHz ile 192 kHz arası kayıpsız ses anlamına gelir.

Kayıpsız ve Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız dosyalar çok büyük boyutludur ve standart AAC dosyalarına göre daha fazla bant genişliği ve depolama alanı kullanır.”

Apple’ın yukarıda açıkladığı yeni dönem, 5.699 TL’lik AirPods Max ve AirPods Pro için normal olarak kablosuz yapıda desteklenmiyor. Çünkü bu modeller iPhone ile bağlantıda standart Bluetooth AAC bağlantısı kullanıyor.

Kayıpsız ses için AirPods Pro’nun yenisinde bir adım atılması bekleniyor. Apple’ın burada WiFi bağlantı üstünden ya da farklı bir şekilde yüksek kaliteli ses sunması bekleniyor ve talep ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın