reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı Saat Rehberi [2016]

10 Aralık 2016

pebble-time-2-1

PEBBLE TIME 2

Yine, yeni, yeniden

PEBBLE’IN YENİ KICKSTARTER BAŞARISI TIME 2, ÇOK DAHA GELİŞMİŞ VE ÇOK DAHA ETKİLEYİCİ ÖZELLİKLERE SAHİP

Bir Kickstarter projesi olan Pebble’ın elde ettiği büyük başarının ardından 2016 yılında açılan ikinci Kickstarter kampanyasıyla bir hayli heyecanlanmıştık. Pebble 2 ve Pebble Time 2’yi görücüye çıkaran firma, beklenildiği üzere kısa sürede hedeflediği bağışı topladı. Kampanyanın sonunda ise hedefin neredeyse 13 katı kadar bağış toplanmıştı. Pebble Time 2’yi ele alacağımız bu yazıda, Pebble bir önceki modelin özelliklerini genişletiyor ve daha gelişmiş bir akıllı saat deneyimi sunuyor. Her ne kadar daha önce yuvarlak gövdeli saatini duyurmuş olsa da Pebble yeni akıllı saatlerinde kare ve dikdörtgen modellere bağlı kalıyor. Pebble Time 2, köşeleri yuvarlatılmış paslanmaz çelik gövdeye sahip. Android ve iOS uyumluluğu olan Time 2, hem gelişmiş bir aktivite takip cihazı hem de bildirimleri bileğinize taşıyan akıllı bir saat. Renkli e-paper ekranı bulunan Time 2, 10 güne varan kullanım ömrü sunuyor. Her zaman açık ekranı gün ışığı altında da rahatlıkla okunabiliyor.
pebble-time-2-2
Aktivite ve uyku takibi yapabilen cihazda kalp ritmi sensörü de bulunuyor. Gelişmiş sağlık uygulamasıyla detaylı grafikler sunan Time 2, günlük, haftalık ve aylık veriler oluşturarak uyku ve aktivite takibi konusunda detaylı bir veri havuzu oluşturuyor. One-Click Actions özelliğiyle gelen saatler sık kullandığınız özellikleri tek tuşla gerçekleştirmenizi sağlıyor. Sesli notlar da alabileceğiniz Time 2’de mesajları sesli olarak yazabiliyorsunuz. Saat aynı zamanda müzik kontrolü de sunuyor. 10 binden fazla uygulama ve saat arayüzü ile geniş bir kişiselleştirme seçeneği sunan Time 2’nin, siyah, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

Teknik Özellikler

İşletim Sistemi
• Pebble OS
Ekran
• 1,5 inç
Kalp Ritmi Sensörü
• Var
Pil Gücü
• 10 güne kadar

Fiyat

200 dolar

Artı/Eksi

+Pil gücü, aktivite takip özellikleri
Demode tasarım

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Akıllı Saat Rehberi [2016]” için 4 cevap

 1. Deniz dedi ki:

  En çok satan android watch olan, ve görece eski olsa da hala iyi bir donanima sahip huawei watch’den bahsetmemek de çok mantıklı olmuş.

 2. Benan dedi ki:

  Huawei Watch’un en çok sattığı gerçek bir masal. Rüyadan uyanmanı tavsiye ederim. Ayrıca rüküş seviyesinde çirkin ve kendin de yazdığın gibi eskimiş daha da önemlisi Türkiye’ye getirmeye kimsenin tenezzül dahi etmediği Huawei saatinden bahsetmemeleri gayet mantıklı olmuş. Şu listedeki saatlere alternatif bedava verseler takılmayacak bir ürün. Ayrıca Huawei’nin tam anlamıyla elinde patlayan saatlerinin devamını da üretmeyeceği konuşuluyor. Marka senin kadar arakasında duramıyor ürünün 🙂

 3. Mustafa dedi ki:

  Takıldığın şeye bak. Türkiye’de satışı olmayan ürünlerin olduğu rehber hazırlamışlar. Herkes jetsetter sanki.

 4. zafer özkan dedi ki:

  gues ve movado gibi markalar da var bunların da oldukça iyi özellikleri var tamam bunlar türkiyede satılmıyor henüz ama bunların da değerlendirmesini yaparsanız yurtdışından akıllı saat alacaklar için iyi bir rehber olabilir