reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo Stelvio ve Volvo XC60’ın arazi üzerindeki nefes kesen performans savaşına konuk olun [Video]

Performans ve arazi konusunda üst sınıfta yer alan Alfa Romeo Stelvio ve Volvo XC60’ı bir araya getiren bu mücadelede, oldukça keyifli görüntüler kayda geçti.

Cenevre ve New York Otomobil Fuarı gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan mart ayını geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Gerçekleştirilen bu organizasyon kapsamında karşımıza çıkan pek çok model kısa süre içerisinde asfalt üzerinde yola çıkmak için hazır hale getirilecek. Gerek konsept gerekse seri üretime hazır araçlarla karşılaştığımız bu süreç içerisinde bazılarımız için çok daha akılda kalıcı gelişmeler de yaşandı. Honda’nın Corvette motoru kullanılarak hayata geçirilen dünyanın en hızlı çim biçme makinesi projesiyle birlikte başlangıcı yapılan bu gariplikler, Top Gear ekibinin 500 beygirlik traktörüyle iyice rayından çıktı. Arazi üzerinde gerçekleştirilen bu iki fantastik hamle, bu sefer çok daha keyifli bir rekabetle bir araya getiriliyor. Alfa Romeo Stelvio ve 2018 Volvo XC60‘ın başrolünde yer aldığı bu yeni projede bol bol zıplama göreceğinizi garanti edebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizellerin çarpışması

Top Gear‘ın yeni bölümünde yer alan bu ikili çekişme sırasında direksiyonun başında bizleri olağan şüphelilerin karşıladığını görüyoruz. Alfa Romeo Stelvio’nun başında Matt LeBlanc, 2018 Volvo XC60’ın başına ise Chris Harris‘i veren ekip, bundan sonrasında olacakları ise kayıt etme ve tekrar izleme aşamalarında takip edecek gibi gözüküyor. Modellerin dört tekerlekten çekiş sistemlerinin de ne denli seviyelerde tepki verebildiğini görebildiğimiz bu karşılaştırmaya geçmeden evvel sizlerle araçların teknik değerlerini de paylaşalım. Programda dizel motorlu versiyonuyla sahne alan Volvo 235 beygir güce sahipken, 2,2 litrelik dizel makineyle gelen Stelvio 210 beygirlik güçle yola çıkıyor. Stelvio’nun QV versiyonunda yaklaşık 510 beygir güce ve 600 Nm torka sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Sözü fazla uzatmadan sizleri bu keyifli video ile baş başa bırakalım.

Video