reklamı kapat

POPÜLER

Almanların korkulu rüyası Ford Fusion Sport

Audi, BMW veya Mercedes alacaklar kıyaslama yaparken doğal olarak hesaba herhangi bir Ford modeli katmaz. Genellikle kendi aralarında kıyaslanan Almanlar artık çok ciddi bir rakibe sahip. 2017 Ford Fusion Sport en az onlar kadar güçlü, en az onlar kadar alımlı ve hepsinden önemlisi hepsinden çok daha uygun.

Neyden mi bahsediyoruz? 325 beygir güç ve 515 Nm tork üreten bir Ford Fusion. “Sport” ismi gerçekten çok şey eklemiş. 2,7 litre hacimli ve çift turbolu V6 motoruyla performans rakamları ne olacak şimdilik belli değil ancak güç/tork değerleriyle birçok Almanın canına okuyacağı kesin. Bu kadar şişirmemizin nedeni Fusion Sport için açıklanan satış fiyatı. Amerika’da baz model için açıklanan 33.850 dolarlık fiyatı, en azından ilk etapta Amerika pazarında dengeleri alt üst edecektir. Avrupa’da da iyi pazarlanırsa, amblemden gözü dönmemiş makul Avrupalının da ilk tercihi olmaya aday.

Öte yandan birçok Alman otomobilin ancak ek paketler halinde sunduğu deri döşeme, teknolojik donanım, adaptif süspansiyon gibi “lüks” özellikler Fusion Sport’ta hazır geliyor. Her şey olsun, “full+full” olsun deseniz dahi en fazla 42 bin dolara çıkıyor ki yine hedef aldığı birçok rakibinden daha makul. 2017 model Ford Fusion Sport sonbahar aylarından itibaren piyasadaki yerini alacak.