reklamı kapat

POPÜLER

Golden Goose

Altın yumurtlayan komik mutfak gereci: Golden Goose [Video]

Hepimizin evinde aslında hiçbir işe yaramamasına rağmen bir amaca hizmet ediyormuş gibi duran cihaz ve gereçler vardır. Şikagolu endüstriyel tasarımcı Geraint Krumpe‘nin tasarladığı ve Kickstarter kampanyasıyla tanıttığı yumurta “zamazingosu” da tam bu türden bir gereç. Golden Goose (Altın Kaz) adını alan bu gereçle haşlanmış yumurtalar kabuğu kırılmadan çırpılarak pişiriliyor ve altın yumurta misali bir görünüm alıyor.

Golden Goose
Krumpe’nin Kickstarter’daki açıklamasına göre yumurtaları kabuğunu kırmadan çırparak altın görünümlü yumurtalar elde etmek bugüne kadar mümkün değilmiş (Bu tabii ki doğru değil, bkz. haberin altındaki video) . Santrifüj ilkesiyle çalışan Golden Goose’la yumurtalarınızı çırpmak için tek yapmanız gereken yumurtayı kapsülün içine yerleştirip gerecin iplerini gerdirmek, gerisini bu komik gereç kendi hallediyor. Ardından tek yapmanız gereken yumurtayı çıkarıp haşlamak.

Golden Goose
İnsanlık için küçük, kendi için büyük bir adım atarak Golden Goose’u tasarlayan Krumpe’nin kampanyası şaşırtıcı boyutlarda ilgi görmüş. 34.500 dolar toplama hedefiyle başlatılan kampanyada 100 bin doları aşkın fon toplanmış bile. Kickstarter sayfasına giderek 24 dolar karşılığında Golden Goose sipariş edebilir, altın yumurtanızla hazırlayabileceğiniz tariflere ilişkin fikir edinebilirsiniz.

Golden Goose

VİDEO
Golden Goose

VİDEO
24 dolarlık Golden Goose olmadan da aynı işlemi yapabilmeniz mümkün

İLGİLİ HABERLER