reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Amazon sızdırdı; Huawei P30 Pro tasarımı, tüm özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı

Huawei P30 Pro ve P30 modelleri tanıtım için gün sayıyor. Modellerin tanıtımı gerçekleşmeden ilk fiyat bilgisi Amazon’un İtalya sitesi üzerinden sızdı.

26 Mart‘ta Paris’teki büyük etkinliğinde tanıtılacak olan Huawei P30 Pro ve P30 modelleri heyecanla bekleniyor. Mate 20 Pro’nun başarısının ardından P serisinin yeni amirallerinin sunacakları hayli merak edilirken, fiyatlandırma da yine sabırsızlığı körüklüyor. Elbette hemen her cihazda olduğu gibi Huawei P30 Pro da tanıtım öncesi pek çok sızıntıdan nasibini aldı. Amazon İtalya sayfası ise cihazın Avrupa fiyatını açık ediyor. 128 GB’lık modelin kısa süre yer aldığı İtalya sayfasında ürünün fiyatı 1.024 euro olarak görünüyor. Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse Samsung Galaxy S10+‘ın 128 GB’lık modelinin de Avrupa’da 1.029 euroya satıldığını söyleyebiliriz. Amiral gemisi için yeni fiyatlandırma artık bu bant üzerinden ilerliyor. Amazon İtalya cihazın 5 Nisan‘dan itibaren kullanıcılarla buluşacağını da kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro neler sunuyor?

Amazon İtalya sayfasında açıklanan teknik detaylara baktığımızda aşağı yukarı sızıntılarla aynı içerikleri görüyoruz. Kirin 980 işlemciden güç alan cihazın 128 GB hafızalı modeli 8 GB RAM ile çalışıyor. Leica imzalı arka kameralarla gelen cihazın üçlü kamerası 40 megapiksel F1.6 + 20 megapiksel F2.2 + 8 megapiksel F3.4 çözünürlük sunuyor. Dedikodulara göre 7,8x optik yakınlaştırma yapabildiği belirtilen modelin 10x hibrit yakınlaştırma yapabildiği ise biliniyor. ToF sensörüne de sahip olan model, derinlik algılama konusunda sınıf atlıyor. Ön panelde yer alan damla şeklindeki tasarıma gizlenmiş selfie kamerası ise tam 32 MP çözünürlük sunuyor. 6,47 inç boyutunda OLED panelle gelen cihazda 4.200 mAh kapasiteli bir pil yer alıyor. IP68 standartlarında suya dayanıklı olması beklenen modelin 256 GB ve 512 GB dahili hafızalı alternatifleri de yine beklentiler arasında.

İlgili video

Huawei P30 ailesinin tanıtımı