reklamı kapat

POPÜLER

Google Android 10

Android 10 işletim sistemi için Google’ın verdiği son tarih

Güncel Android sürümü Android 10, halen birçok yeni cihazda yer almıyor. İşte Google kısa süre önce bu durum için son tarihi verdi.

Bir telefonun Android 10 almasını beklemekten daha kötüsü elbette yeni çıkan bir telefonda halen Android Pie işletim sisteminin yer alması. Bu durum gerçekten kişileri oldukça üzüyor. Ekim ayına girmemize rağmen halen hemen hemen tüm cihazlar Android Pie işletim sistemiyle karşımıza çıkıyor. İşte bu bağlamda Google’dan bir tarih geldi. Google’ın sızan bir resmi belgesine göre 31 Ocak 2020’den sonra hiçbir üretici Android Pie işletim sistemiyle telefon üretmek için Google’dan lisans alamayacak. Bu tarihten sonra hazırlanmaya başlanan cihazlar mutlaka Android 10 işletim sistemine sahip olacak. Bu güzel ancak biraz geç bir hamle olarak nitelendiriliyor. Firmanın bu süreci biraz daha erken başlatması gerekiyor deniyor. Bu tarih nedeniyle 2020’nin ilk çeyreğinde yine Android Pie’a sahip birçok cihazın satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Çünkü tahmin edersiniz Android lisanları cihazlar satışa çıkmadan çok önce alınıyor.

Android 10 işletim sistemi önemli yenilikler barındırıyor

Bu açıdan da haklı olarak herkes yeni cihazlarda yeni işletim sistemini görmek istiyor. Şu an Android 10’u eski cihazlarına verme konusunda bütün üreticiler çalışmalar yapıyor. Bu noktada güncellemeyi alacak / alma ihtimali olan cihazlara buradan ulaşabilirsiniz. Güncelleme dağıtımı konusunda halen istenilen seviyede olmayan Android ekosistemi, yine de eskisinden daha hızlı görünüyor.

İlgili Video