reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Instagram dolandırıcılarına karşı uyarı yaptı

Ankara Emniyet Müdürlüğü bugün Instagram dolandırıcılarına karşı uyarı yaptı. Bu uyarıya herkesin kulak vermesi önemli.

Instagram içerisinde türlü türlü dolandırıcılık yöntemi bulunuyor. Bunların çoğu da hesabınızı ele geçirmeye odaklanılıyor. Burada genelde telif hakkı üzerinden resmi gibi görünen Instagram hesaplarıyla saldırı yapılıyor. Bunların hepsinin sahte olduğunu unutmamak gerekiyor.

İşte tam da bu konuda Ankara Emniyet Müdürlüğü bugün aşağıdaki açıklamayı yaptı ve tüm kullanıcıları uyardı:

“Dolandırıcılar, sosyal medya platformu Instagram’daki sahte destek hesabı üzerinden kullanıcılara ‘Kadına şiddete hayır, paylaşmış olduğunuz içerikler telif hakkı içermektedir’ şeklinde paylaşımlar gönderip, onları kullanıcı adı ve şifre bilgilerini içeren başka bir sayfaya yönlendirmektedir.
Instagram’ın böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu tür mesajlarla sosyal medya hesaplarınızın ele geçirilmesi amaçlanmaktadır. Sahte kampanya ve reklam linklerine tıklamamanızı ve bu linkler aracılığı ile kişisel bilgileriniz, şifre, kart ya da hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanızı önemle hatırlatırız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, kısa süre önce bir yaş adımı atmıştı

13 yaşından küçüklerin platforma üye olmasına uzun zamandır izin vermeyen Instagram, yeni hesap açmak isteyen herkesin doğum günü tarihini girmesini de zorunlu kılıyor.

İşte bu süreç artık daha önce bu yaşını girmeyen kişiler için de geçerli olacak. Bu durum ilk aşamada geçilebilecek ancak daha sonra doğum tarihi girilmeden uygulama kullanılamayacak. Peki neden böyle bir adım atıyor?

Instagram bunu tam olarak çocukları korumak için yaptıklarını aktarıyor. Firma uzun zamandır platformu çocuklar için daha iyi ya da güvenli bir yer hale getirmek için çaba gösteriyor.

Otomatik sistemler küçük yaştaki çocuklar için kötü olabilecek içerikleri kapatıyor, özel mesaj tacizlerini önlüyor. Bunlar gerçekten çok önemli görünüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept