reklamı kapat

POPÜLER

AnTuTu’ya göre haziran ayının en güçlü Android telefon modelleri

AnTuTu’ya göre haziran ayının en güçlü Android telefon modelleri

AnTuTu, diğer aylarda olduğu gibi geride bıraktığımız haziran ayının da en güçlü Android telefon modelleri listesini paylaştı.

Bu listeyi bünyesinde yapılan testler üzerinden oluşturan AnTuTu, 2019 Haziran ayı listesiyle de satışa çıkmış en güçlü Android telefon modellerini karşımıza getiriyor. Baktığımız zaman listenin en üstünde geçen ay olduğu gibi bu ay da “bünyesinde fan bulunan” oyun telefonu Nubia Red Magic 3 bulunuyor. İkinci sırayı bu ay bir başka oyun telefonu Xiaomi Black Shark 2 alırken, üçüncü sırada ise karşımıza Xiaomi Mi 9 Explorer Edition çıkıyor. Dördüncü sırada Xiaomi Mi 9 yer alıyor, beşinci sırayı ise Türkiye’de satılması çok istenen cihazlardan OnePlus 7 Pro alıyor. Devamında ise Meizu 16s, normal OnePlus 7, global pazarda Xiaomi Mi 9T Pro olarak satılacak Redmi K20 Pro, Samsung Galaxy S10+ ve Galaxy S10 modelleri sıralanıyor.

AnTuTu’ya göre haziran ayının en güçlü Android akıllı telefon modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AnTuTu en güçlü Android telefon modelleri listesinin lideri Türkiye’de satılmıyor

Ancak telefon yine de çok merak uyandırıyor. Geçen ay da açıkladığımız üzere telefonun bu kadar performans verebilmesinin arkasında bünyesinde fan olması yer alıyor. 14 bin RPM dönebilen bu fan yani aktif soğutma sistemi sayesinde telefon yoğun yük altında işlemcisini serin tutabiliyor. Bu sayede cihaz daha yüksek saat hızları çıkıyor, aynı zamanda performansını kaybetmiyor. Fana sahip akıllı telefon modellerinin önümüzdeki dönemde artması bekleniyor. Burada ilk güçlü rakip PUBG Mobile odaklı Asus ROG Phone 2 olabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni beklenen Xiaomi modeli CC9