reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro

Apple, AirPods Pro sorunları için açılan servis programını uzattı

Teknoloji devi Apple, AirPods Pro kablosuz kulaklık modelinde görülen sorunlar için uzun süre önce bir değişim programı başlatmıştı.

Resmi destek sayfasına burada ulaşabileceğiniz bahsettiğimiz program, 2020 Ekim ayında önce üretilen Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık modellerinde görülen sorunlara odaklanıyordu. Bu konuda firma şunları açıklamıştı:

Apple, AirPods Pro aygıtlarının küçük bir kısmında ses sorunları yaşanabileceğini belirlemiştir. Etkilenen birimler Ekim 2020’den önce üretilmiştir. Etkilenen AirPods Pro’larda aşağıdaki davranışlardan en az biri görülebilir:

  • -Gürültülü ortamlarda, antrenman sırasında veya telefon görüşmesi yaparken artan cızırtı veya statik gürültü
  • -Aktif Gürültü Engelleme özelliğinin beklendiği gibi çalışmaması (ör. bas ses kaybı veya sokak ya da uçak gürültüsü gibi arka plandaki sesleri daha çok duyma)

Etkilenen AirPods Pro birimlerine (sağ, sol veya her ikisi) Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı tarafından ücretsiz olarak servis işlemi uygulanacaktır.

Bu konu yeniden gündemde çünkü Apple kısa süre önce program sayfasını güncellendi ve resmi sayfanın altına şu notu ekledi:

“Bu program, etkilenen AirPods Pro aygıtlarını kapsar ve birimin ilk perakende satış tarihinden sonraki 3 yıl boyunca geçerlidir.” Apple burada daha önce 2 yıllık bir geçerlilik aktarılıyordu. Yani destek kapsamı 1 yıl artırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Pro için yeni sürüm 2022’de gelebilir

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, merak edilen yeni Pro modelinin ya da AirPods Pro 2’nin 2022’de geleceğini iddia etti. Burada halen spesifik bir tarih ise verilemiyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Pro 2, yüzde 99 ihtimalle Apple’ın sağlık ölçümü ve yerleşik olarak aktivite takibi yapabilecek ilk kablosuz kulaklığı olacak. Ancak bu konularda halen tam olarak detaylı bilgiler yok.

Kaynaklara göre yeni kulaklık herhangi bir ekstra ürüne ihtiyaç olmadan birçok veriyi kayıt altına alabilir. Örneğin kulaktan vücut sıcaklığını ölçebiliyor ya da sürekli olarak nabız ölçümü yapılabilir. Bu cihaz aynı zamanda birçok spor verisini de kayıt altına alabilir. AirPods Pro ile benzer form faktörde olması beklenen yeni kulaklık, yüksek kaliteli ses desteğini de sunabilir.

İlginizi Çekebilir

En ufak boyutlu Xbox modeli Series S ile tanışın