reklamı kapat

POPÜLER

Apple Car elektrikli otomobil

Apple Car elektrikli otomobil için ortaya atılan üretim tarihi

Apple, bugün bir kez daha Apple Car elektrikli otomobil haberiyle gündemde yer alıyor. Bu sefer bir üretim haberi gündemde.

Apple, ilk otomobil modelini kendisi üretemeyecek. Apple’ın bunu yapacak bir çalışması bulunmuyor. Apple ilk aracı aynı diğer ürünleri gibi birçok tedarikçi aracılığıyla gerçek kılmak istiyor ve bunun için Digitimes, tam olarak 2024 yılına işaret ediyor.

Bu kesin bir bilgi değil ancak duyumlara göre Apple, ilk otomobilini 2024 yılında üretim almayı hedefliyor. Yani daha çok beklenmesi gerekecek araç, henüz nasıl görünüyor ya da teknik olarak neler sunuyor bilinmiyor.

Sadece tamamen elektrikli olacağı yüzde 100 kesin olan Apple imzalı ilk otomobil, ek olarak yine kesin şekilde otonom yani kendi balına yol alma özellikleri taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Car elektrikli otomobil için daha önce atılan önemli adımlar şunlar olmuştu

Apple Car elektrikli otomobil modeli gündemimize en son Ulrich Kranz detayı ile gelmişti. BMW’de elektrikli temelli i3 ve i8 otomobil projelerinden çalışan, elektrikli otomobil firması Canoo‘nun kurucularından olan Ulrich Kranz, Apple’da Apple Car projesi için görev yapmaya başlamıştı.

Daha sonra ise ilk aracın pil üretimi ile alakalı bir bilgi ses getirmişti. Apple’ın ilk aracın pil üretimi için Tayvan merkezli firmalar ile çalışmak istediği aktarılıyor. Apple’ın pili direkt olarak ABD içerisinde üretmek istediği açıklanıyor.

Süreçte adı geçen isimler Foxconn ile Advanced Lithium Electrochemistry ve bu iki ismin de ABD’de fabrika kurarak Apple Car için pil üretme planı bulunuyor.

Apple ortaya çıktığı kadarıyla ilk aracı için Güney Kore merkezli firmaları da es geçmiyor. Hatta bu konuda Apple’ın bir grup çalışanını Kore’ye gönderdiği aktarılıyor. Burada LG, ve SK Group gibi isimler ile ilk araç özelinde görüşmeler yapılacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli