reklamı kapat

POPÜLER

iPhone iPad Apple

Apple’dan eski iPhone ve iPad sahiplerine önemli uyarı

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce eski iPhone ve iPad sahiplerine önemli bir uyarıda bulundu. Bunun arkasında konum, tarih ve saat sorunlarını önlemek yer alıyor.

Apple’ın resmi sitesine eklediği bu uyarı direkt olarak şu şekilde karşımıza çıkıyor: “2012 yılında ve daha önce kullanıma sunulan bazı iPhone ve iPad modellerinde, GPS konumu ile tarih ve saat doğruluğunun sürdürülmesi için 3 Kasım 2019 saat 00:00’dan (UTC) önce bir iOS güncellemesi yapılması gerekecektir. Bu durum, 6 Nisan 2019 tarihinde diğer üreticilere ait GPS özelliği bulunan ürünleri etkilemeye başlayan bir GPS saat aktarımı sorunundan kaynaklanmaktadır. Söz konusu Apple aygıtları 3 Kasım 2019 saat 00:00’a (UTC) kadar bundan etkilenmeyecektir.

iPhone 5 ve iPad (4. nesil) Wi-Fi + Cellular modellerinin en az iOS 10.3.4 sürümüne, iPhone 4s, iPad mini (1. nesil) Wi-Fi + Cellular, iPad 2 Wi-Fi + Cellular (Yalnızca CDMA modelleri) ve iPad (3. nesil) Wi-Fi + Cellular modellerinin ise en az iOS 9.3.6 sürümüne güncellenmesi gerekiyor.

Yukarıda listelenen aygıtlardan birine sahipseniz aygıtınızdaki GPS, tarih ve saatin düzgün şekilde çalışmaya devam etmesi için 3 Kasım’a kadar aygıtınızın yazılımını güncellemeniz gerekiyor. Apple’a göre 3 Kasım tarihine kadar, aygıtınız için kullanılabilen en yeni iOS sürümüne güncelleme yapmazsanız, bazı modellerde GPS konumu artık doğru olarak görüntülenmeyebilir. Ayrıca, iCloud ile eşzamanlama ve e-posta alma gibi tarih ve saat bilgilerinin doğru olmasına dayalı işlevler de çalışmayabilir. Buna ek olarak, 3 Kasım 2019’a kadar güncellenmeyen aygıtlar kablosuz yazılım güncellemelerini alamayabilir. Böyle bir durumda, aygıt ancak iTunes veya Finder’da paylaşımlı bir bağlantı üzerinden geri yüklenerek güncellenebilecektir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski iPhone ve iPad sahipleri mutlaka güncelleme yapmalı

Apple’ın konu hakkında hazırladığı sayfaya direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni kablosuz kulaklık modeli