reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Apple, gelecek iPad Pro modelleri için “yön odağını” değiştiriyor

“Apple, gelecek iPad Pro modelleri için yön odağını değiştiriyor da ne demek?” diyebilirsiniz. Gelin basitçe açıklayalım.

Teknoloji devi Apple, gelen bilgilere göre gelecek iPad Pro tablet modellerinde dikey değil daha çok yatay kullanıma odaklanacak. Sağlam bir kaynak bu konuda çok ciddi planların olduğunu belirtiyor.

Apple’ın buna özel olarak arkadaki logosunu yana çevireceği, buna bağlı olarak kamera modülünü de döndüreceği de gelen bilgiler arasında. Apple biliyorsunuz son yıllarda iPad Pro’ları yatay kullanılan dizüstü bilgisayarların yerine koymayı seviyor.

Modeller için yatay kullanıma özel olarak birçok kılıf ve gelişmiş klavye hazırlayan Apple, elbette gelecekte çıkacak modellerin dikey formda kullanımasını engellemeyecek. Ancak hem iç hem dış tasarım direkt olarak yatay kullanıma odaklacak bilgisi veriliyor.

Bu yataya odaklanma durumunun son kullanıcı için faydası olacaktır ancak yeni dönem hemen 2022 yılında başlamayabilir. Apple bu planları daha ilerisi için yapıyor olabilir.

Peki bu konuda kullanıcılar ne düşünüyor? Birçok kullanıcı M1 gibi güçlü işlemciye sahip iPad Pro modellerinden tek şey bekliyor: “Ya iPadOS yerine macOS’a geçilsin, ya da iPadOS çok daha açık hale gelsin” Birçok kişi ancak bunlardan birisi yapılırsa iPad Pro’ları dizüstülerin yerine koyacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPad Pro tarafında geleceği mini-LED ekranlar üzerine kurmuyor

Apple, biliyorsunuz iPad tarafında OLED ekran kullanmıyor. Yeni Pro’larda mini-LED temellinde yine LCD panel tercih eden firma, gelecekte bunu değiştirecek ve OLED kullanmaya başlayacak.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept