reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods
Apple AirPods

Apple için işler değişiyor, yeni dönem geliyor

Apple, giyilebilir ürün pazarındaki artış ile gelir tablosunda büyük bir değişime hazırlanıyor. İşte bu konuda ortaya çıkan ilginç detaylar;

Apple halen en çok parayı iPhone ve servisler üzerinden kazanıyor. Ancak son dönemde iPhone tarafı ciddi şekilde aşağıya doğru gidiyor. Bir alan ise sürekli olarak büyüyor. Bahsettiğimiz bu alan “giyilebilir ürün” tarafı. Apple için şimdilik akıllı saat Watch ve kablosuz kulaklık AirPods modellerinden oluşan bu alan, 2020 sonunda “gelir açısından” Mac ve iPad gelirlerini geride bırakacak deniyor. Bu gerçekten oldukça ilginç görünüyor. Artan iPad ve MacBook / iMac fiyatları insanları daha uygun fiyatlı modellere yöneltiyor. Ancak AirPods ve Watch ile iPhone kullanıcıları için sunulan “çevreleyici ekosistem” deneyimi, kişileri başka çözümlerden uzak tutuyor. Bu iki ürünle de ciddi bir başarı elde eden teknoloji devi, özellikle AirPods ile takdiri sonuna kadar hak ediyor. AirPods artık kullanıcılar arasında “kablosuz kulaklığın” direkt karşılığı olmuş gibi görünüyor.

Apple AirPods
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, çok yakında iPhone 11, 11 Pro ve 11 R ile karşımıza çıkıyor

Yine dikkat çekmeyecek üç model geliyor. Bildiğimiz kadarıyla telefonlar gücünü A13 Bionic işlemciden alacak ve 11 ile 11 Pro’da OLED, 11R’da ise LCD ekran yer alacak. OLED modellerin arkasına üç adet, 11 R’ın arkasına ise iki adet kamera koyan firma, burada ultra geniş açıyı iPhone kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Ön kameralarının saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söylenen yeni aile, çok merak edilmiyor. Çünkü ailenin yine çok pahalıya satılacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek akıllı Android telefonlar böyle görünecek