reklamı kapat

POPÜLER

honda

Japon devi Honda şaşırttı; Accord modelleri geri çağrılıyor!

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Honda, Accord modelleri için geçerli olan bir geri çağırma ile gündeme geldi.

Dönem dönem karşımıza çıkan ve bazen oldukça geniş çapta modelleri etkileyen geri çağırma hamlelerinin merkezinde bu kez Japon üretici Honda var. Çin Devlet Piyasa Denetleme ve Düzenleme İdaresi, konu ile alakalı bir açıklama yaptı. Ayrıca, markanın Çinli ortağı GAC Group cephesinden de kullanıcılarını endişelendiren bir haber geldi. Buna göre motor sistemlerindeki bir kusur sebebi ile Çin sınırları içinde bulunan 222 bin 674 araç, geri çağırma kapsamına giriyor. Risk oluşturan bu durum direkt olarak motorun soğutma sistemi ile alakalı. Gelen açıklamalar geri çağırmanın sadece 2019 model Accord Sedan modellerinde geçerli olduğu yönünde. Ayrıca gelen bir diğer haber ise yapılacak işlemlerin bu ay içinde servis tarafından ücretsiz olarak yapılacağı. Honda mühendislerinin kullanıcılar zarar görmeden bu hatayı düzelteceğine inanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda gibi Volvo da bir geri çağırma açıklamıştı

Kullanıcılar için de doğrudan önemli sıkıntılar yaşatma potansiyeli barındıran sorunun, emme manifoldunda yer alan bir parçanın deformasyonuna dayandırıldığını ilk açıklamalarda görebiliyoruz. Volvo cephesinin paylaştığı bilgilere göre model yılı 2014 ile 2019 arasında değişen ve kaputunun altında 2.0 litrelik dizel motoru barındıran her model bu sıkıntıyla karşı karşıya. Bu da listeye S60, S80, S90, V40, V60, V70, V90, XC60 ve XC90 modellerinin tamamını yazmamıza neden oluyor. Şimdilik rapor edilen herhangi bir olumsuz olayın yaşanmadığını belirten marka yetkilisi ise, araç sahiplerine ulaşım sağlayacaklarını ve sorunun herhangi bir ücret ödenmeden servislerde giderileceğinin altını çizmiş durumda.

İlginizi çekebilir

Hyundai Nexo ile çarpışma testi derecelendirmelerinde bir ilk