reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple ile Intel iş birliği gelecekte bitecek mi?

Bloomberg News’un deneyimli haber editörü Mark Gurman, Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği bilgisayarlarla ilgili bilgileri paylaştı. Gurman’ın aktardığı bilgilere göre Apple, kendi işlemcilerini Mac bilgisayarlarında kullanmaya hazırlanıyor. Dizüstü ve masaüstü olmak üzere toplam üç yeni bilgisayarında kendi işlemcisini kullanacağı belirtilen Apple’ın bu bilgisayarları yıl sonunda satışa sunacağı iddia ediliyor.

Güvenilir kaynaklardan DigiTimes’ın aktardığı bilgiye göre Apple bu yıl 13 inçlik giriş seviyesi MacBook modelini görücüye çıkaracak.  Bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacağı iddia edilen bilgisayarın 999 dolardan satışa sunulan MacBook Air’ın yerine geleceği söyleniyor. 11 inçlik MacBook Air’ın satışını yaklaşık iki yıl önce durduran Apple’ın 13 inçlik MacBook Air’ın satışını durdurma ihtimali de bulunuyor.  MacBook bilgisayarlarında LCD ekran tercihinde bulunan Apple’ın önümüzdeki dönemde bilgisayarlarında iPhone X’da olduğu gibi OLED ekran tercihinde bulunacağı iddia ediliyor. OLED ekran sayesinde yeni MacBook’ların çok daha canlı ve parlak renkler sunacağını belirtebiliriz. Apple’ın bununla birlikte ARM tabanlı işlemcileri gelecekte piyasaya süreceği MacBook modellerinde kullanacağı iddia ediliyor.

Apple’ın yeni dizüstü ve masaüstü bilgisayarları yolda

Apple’ın bu işlemciye tercih etmesi durumunda şirketin Intel’e olan bağımlılığı da azalmış olacak. Apple’ın yeni bilgisayarlarında kendi işlemcilerini kullanıp kullanmayacağı önümüzdeki aylarda açığa çıkacak.

Video