reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

MacBook Air’ın devri bitiyor mu?

Apple’a yakın kaynaklar şirketin bu yıl piyasaya süreceği dizüstü bilgisayarlarla ilgili yeni bilgileri paylaştı. Güvenilir kaynaklardan DigiTimes’ın aktardığı bilgiye göre Apple bu yıl 13 inçlik giriş seviyesi MacBook modelini görücüye çıkaracak.

Bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacağı iddia edilen bilgisayarın 999 dolardan satışa sunulan MacBook Air’ın yerine geleceği söyleniyor. 11 inçlik MacBook Air’ın satışını yaklaşık iki yıl önce durduran Apple’ın 13 inçlik MacBook Air’ın satışını durdurma ihtimali de bulunuyor. MacBook bilgisayarlarında LCD ekran tercihinde bulunan Apple’ın önümüzdeki dönemde bilgisayarlarında iPhone X’da olduğu gibi OLED ekran tercihinde bulunacağı iddia ediliyor. OLED ekran sayesinde yeni MacBook’ların çok daha canlı ve parlak renkler sunacağını belirtebiliriz. Apple’ın bununla birlikte ARM tabanlı işlemcileri gelecekte piyasaya süreceği MacBook modellerinde kullanacağı iddia ediliyor. Apple’ın bu işlemciye tercih etmesi durumunda şirketin Intel’e olan bağımlılığı da azalmış olacak.

Piyasadaki MacBook Air ne gibi özelliklere destek veriyor?

Şu anda satılan MacBook Air’lar 1,8 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızayla geliyor. 13 inçlik MacBook Air’ın Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 4.599 TL.