reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Netflix’in peşine düştü

Geçen günlerde kasasında 250 milyar dolardan fazla nakit para bulundurduğu açıklanan Apple’ın bu parayı nasıl değerlendireceği merak konusu haline geldi. Son dönemde Apple’ın çok büyük bir satın alım için kolları sıvayacağı iddia edilmişti. Bu satın alımın Beats’in alınması gibi ses getireceği dile getirilmişti. Şimdi ise Apple’ın hedefinde hangi şirket veya şirketlerin olduğuyla ilgili olarak heyecan verici bilgi gün yüzüne çıktı. 

Son zamanlarda Apple’ın film ve dizi gibi içeriklerle ilgilendiği herkes tarafından biliniyor. Apple TV deneyimini geliştirmek ve iTunes’u daha iyi bir platform haline getirmek isteyen Apple’ın bu türde içeriklerin artması için çalışmalar yürüttüğü söyleniyor. Yatırım şirketi Citi’nin belirttiğine göre Apple, dünyaca ünlü film ve dizi servisi Netflix’in peşine düşmüş durumda. Şirketin bünyesine katmak istediği birkaç farklı firma bulunduğu fakat Netflix’in bu listenin en tepesinde yer aldığı konuşuluyor. Netflix’in satın alınmasının Apple’ın eğlence odaklı platformlarının yeni bir boyuta geçmesini sağlayacağı düşünülüyor.

Apple’ın hedefinde birbirinden iddialı birçok firma bulunuyor. Hatta listedeki firmaların neredeyse tamamının Netflix’ten daha büyük olduğunu söylemek mümkün. İddiaya göre Apple’ın radarında Disney, Hulu, Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive ve Tesla bulunuyor. Apple’ın Netflix’i mi satın alacağı yoksa diğer hedeflerine mi yöneleceğini hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR