reklamı kapat

POPÜLER

apple car

Apple otomobil ilk kez görüntülendi [Video]

Apple’ın merakla beklenen otomobilinin render çizimleri ve test sürüş videosu internete sızdı. Otomobil dergisi Motor Trend’in Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görseller neticesinde ortaya çıkan otomobil piyasadaki otomobillerden farklı bir tasarım çizgisinde seyrediyor.

Ön kısmında yer alan LED aydınlatmayla gelecekten fırlamış gibi görünen otomobilin böyle bir tasarımla mı kullanıcıların karşısına çıkacağı henüz bilinmiyor. Motor Trend’in yayınladığı render çizimler, şu an için tasarım aşamasında olduğu söylenen otomobilin ilk tasarım evreleri olabilir. MeniThings tarafından yayınlanan videoda ise yayınlanan görsellere oldukça yakın bir tasarıma sahip otomobil gözler önüne seriliyor. Test sürüşünde ortaya çıkan bu otomobilin Apple çalışanı tarafından görüntülendiği iddia ediliyor. Biz açıkcası yayınlanan görselleri ve videoyu pek inandırıcı bulmadık. Apple konu hakkındaki sessizliğini korusa da Apple’a yakın kaynaklar şu anda Project Titan kod adıyla anılan elektrikli otomobilin 2019 veya 2020 yılında tanıtılacağını, 2021 yılında ise yollarda olacağını söylüyor.

Sizce Apple Car böyle bir tasarıma mı sahip olacak?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple otomobil ilk kez görüntülendi [Video]” için 2 cevap

  1. Cenk SOYKAN dedi ki:

    görseller tamam gerçekçi değil de video ilginç aracın arka tekerleri de dönüyor ayrıca apple logosu hep düz bakıyor tam beklendik hareket. şu an böyle bir konsept gerçekse bile son halinin tamamen farklı olacağını çok iyi biliyoruz mesela plakayı bile dijital yapmışlar gerçekte yasalar izin vermez yan aynaları da yok konseptlerde hep öyle ya da kamera konuyor ama gerçek hayatta aynalar konuyor tasarım zaten yok ortada henüz daha testler yapılacak neler değişecek ama anlaşılan tamamlanana kadar haberlerin sonu gelmeyecek daha şimdiden iphone 7 için bile konuşuyorsa insanlar 🙂 tesla fiyatları düşürmeye çalışırken şimdi bunlar çıkıp bir de apple fiyatları uygular, insanlar da alırsa ağlarım. arka tekerler ilgimi çekti faydalı olacak yenilikçi fikirler getirirse güzel mi olacak orası belirsiz çünkü yine patentlerini alacak tesla yaptıklarını herkesle paylaşıyor insanlık faydalansın diyor apple yapmaz ve de yaptırmaz gibi politikalarından vazgeçmezse

  2. hesido dedi ki:

    Umarım görüntülendi dediğiniz en tepedeki CGI video değildir, ki artık oyunlarda bile daha gerçekçi görüntüler elde ediliyor. Bir kaç güne görüntüleri hazırlayan kişi / firma çıkar kendi reklamını yapmak için.