reklamı kapat

POPÜLER

Apple
Apple

16 inç MacBook Pro konsepti

Apple tarafından gelecek dikkat çekici yeni ürünler

Teknoloji devi Apple birçok farklı yeni ürün üstünde çalışıyor. İşte ortaya yeni çıkan bilgiler ışığında firmadan beklenenler;

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Ming-Chi Kuo, kısa süre önce gelecek ürünler için önemli açıklamalarda bulundu. Kuo’ya göre merak edilen ToF kamerasına sahip yeni iPad Pro modelleri 2020’nin ilk yarısında satışa sunuluyor. Bilmeyenler için TOF (Time-Of-Flight) sensörü kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Bu açıdan yeni tabletlerin artırılmış gerçeklik konusunda çok iddialı olacağı aktarılıyor. 2020’nin ilk yarısında ayrıca birden fazla yeni nesil klavyeye sahip MacBook modelinin de satışa sunulacağını aktaran Ming-Chi Kuo, iPhone SE 2’nin de 2020 ilk çeyrekte kesin olarak karşımıza çıkacağını belirtiyor. Ekim ayı sonunda Tile benzeri bir takip aksesuarı tanıtacağı söylenen Apple, söylendiği kadarıyla AR yani artırılmış gerçeklik gözlüğünü de 2020’de tanıtmaya hazırlanıyor. Hepsine ek olarak ay sonunda uzun süredir konuşulan yeni tasarıma sahip 16 inç MacBook Pro‘nun da lanse edilebileceği söylenenler arasında yer alıyor.

Apple

16 inç MacBook Pro konsepti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2020 iPhone modelleriyle de ciddi bir atılım yapacak gibi duruyor

Gelen bilgiler doğru çıkarsa 2020 serisi ekrana entegre Touch ID ile Face ID’yi bir araya getiriyor ve ters kablosuz şarj desteğini sunuyor. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemciden alacak denilen telefonlar,  5G desteğini taşıyacak ve arkalarında yüksek ihtimalle bir ToF sensörü de barındıracak. Yeni ailedeki Pro modellerin 120 Hz bir OLED ekran ile geleceği söylenirken,  yeni iPhone’larda artık USB-C portunun yer alacağı da konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Arcade rakibi Google Play Pass