reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Apple tarafından gelen yeni Apple Silikon’lu MacBook detayları

Apple tarafına yönelik önemli kaynaklardan Ming-Chi Kuo, bu sefer direkt olarak MacBook tarafıyla alakalı bilgiler verdi.

Ming-Chi Kuo, ilk olarak Apple Silikon işlemcili (M1x ya da M2) ve yeni tasarımlı MacBook Air modelinin 2022’nin üçüncü çeyreğinde seri üretime alınacağını açıkladı. Bu model için daha önce yukarıda görebileceğiniz bazı tasarım sızıntıları yapılmıştı.

Ming-Chi Kuo buna ek olarak bir açıklama daha yaptı. Yapılan analizlerin gösterdiği kadarıyla Apple, 2022’nin ilk çeyreğinde MacBook’ların sevkiyatını azaltacak. Kuo’ya göre bunun arkasında ilk olarak 2022’de devam edecek global çip krizi alıyor.

Aynı zamanda Covid-19 sonrası dönemde ofise dönüşler başladığı için kişiler dizüstülere daha az ilgi göstermeye başladı, dizüstü satışları azaldı. Bu durumun yani sevkiyat azaltma planının sadece Apple değil diğer dizüstü üreticileri için de geçerli olduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok yakında yeni nesil Apple MacBook Pro modelleri geliyor

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve dizüstülerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın