reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch’un tek bir hareketli arayüzü için 24 bin kare fotoğraf çekildi

09 Nisan 2015

Apple‘ın duyurulduğu günden beri dillerden düşmeyen akıllı saati pek çok teknoloji sever tarafından diğer markalara göre çok geç çıktığı için eleştiriliyor. Ancak Apple’ın bu konudaki mazereti hazır. Tek bir hareketli saat arayüzü için 24 bin kare fotoğraf çeken Apple, saatin mükemmel olmasını amaçlamış.Apple Watch‘un en etkileyici özelliklerinden biri hareketli saat arayüzü. Çiçeklerin açtığı, deniz analarının hareket ettiği hatta Mickey Mouse’un ayağıyla tempo tuttuğu bu hareketli arayüzler büyük bir titizlikle hazırlanmış.

Mıckey Mouse’lu arayüz için de oldukça iddialı olan Apple kullanıcı arayüzü şefi Alan Dye, tüm dünyadaki Apple Watch’larda Mickey Mouse’ların aynı anda ayaklarını yere vurup kaldırdığını ve en ufak sapma olmadığını açıklıyor.

Fotoğraflar çekilerek hazırlanan doğa arayüzlerinde bir çiçeğin açmasını kaydedebilmek 24 bin karenin üzerinde fotoğraf çekilmesine sebep olmuş. Wired’da yayınlanan röportaja göre 285 saatin üzerinde bir çalışmayla hazırlanan çiçek arayüzünün dışında Apple, deniz anasını kaydedebilmek için tasarım stüdyosuna bir su tankı inşa etmiş. Saat her ne kadar 312×390 piksel çözünürlük sunsa da deniz anasının çekimleri 300 fps’de 4K olarak kaydedilmiş. Tabii tüm bunlar Apple Watch için 350 dolar ile 17 bin dolar arasında bir ücret ödemeyi meşru kılar mı, karar sizin. Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER