reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın Android uygulamasına tepki yağdı

Apple’ın Android’e özel ilk kez çıkardığı Move to iOS isimli uygulama Android kullanıcılarını kızdırdı. Uygulama, Play Store’da kullanıcılar tarafından 1 yıldız bombardımanına tuttu.

iPhone üreticisinin her geçen gün hedef kitlesini genişlettiği ve bunun hatırı sayılır bir bölümünü eski Android kullanıcılarından sağladığını biliyoruz. Daha önce Android kullanıcılarını kendi saflarına çekmek için çıkardığı yardım kılavuzu ve Android takas programından sonra Android uygulamasıyla Apple “düşman topraklarına” bu kez fiilen de girmiş oldu. Ancak bu giriş tahmin edildiği gibi çok da hoşgörüyle karşılanmadı.

Kullanıcıların Android cihazlarından iPhone’a kolayca geçmelerini sağlayan Move to iOS uygulamasını “aşırı” bulan Android kullanıcıları, tepkilerini hem yorumlarıyla hem de oylarıyla gösterdi. Bazı kullanıcılar Google’ın da App Store’da birçok uygulaması olduğunu ancak hiçbirinin kullanıcı çalma odaklı olmadığını belirtti. Move to iOS uygulaması şu an için Play Store’da beş bine yakın kullanıcıdan 1 yıldız almış durumda.