reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın şimdiye kadar ürettiği tüm iPhone modelleri karşı karşıya [Video]

Apple‘ın büyük ilgi gören ilk iPhone’u tanıtmasının üzerinden tam on sene geçti. Bu süreçte her sene yeni modellerin tanıtılmasına şahit olduk. Her akıllı telefonla birlikte iPhone değişti ve gelişti. Hazırlanan video bu gelişimi net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Videoda akıllı telefon sektörünü şekillendiren orijinal iPhone’dan yakın zamanda satışa çıkan iPhone 8 Plus’a kadar tüm modeller yer alıyor. Test aradan geçen onca yılın ardından cihazların hızlarının ne oranda değiştiğini kontrol etmeye odaklanıyor. Bu yüzden de test cihazların açılma hızlıyla başlıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere ilk açılan cihazlar iPhone 8 ve iPhone 8 Plus oluyor. En son açılan ise cihaz ise iPhone 4S. Ardından benchmark uygulamaları kullanıyor. Bu kategoride de kazananın iPhone 8 Plus olması kimseyi şaşırtmıyor. Her yeni modelle birlikte iPhone’un hoparlör kalitesini de artırıyor. Bu gelişmelere rağmen en fazla ısınan cihazlar da yine en yeni modeller oluyor. En az ısınan cihaz ise iPhone 3G.

Kamaralara baktığımızda ise akıllı telefonlarda çekilen fotoğrafların nasıl kaliteli bir hal aldığı ortaya çıkıyor. Düşük ışıklı ortamda orijinal iPhone’da doğru düzgün detay göremezken iPhone 8 Plus mobil fotoğrafçılığı bir sonraki seviyeye taşıyor. Benzer bir durum video için de söz konusu.

Apple’ın şimdiye kadar ürettiği tüm iPhone modelleri karşı karşıya getiren videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.