reklamı kapat

POPÜLER

 iPhone 5

6 yıllık iPhone 5 ilk kez kutusundan çıkıyor [Video]

iPhone XR ve iPhone Xs gibi modellerin tanıtıldığı şu günlerde kimilerimiz eski akıllı telefon tasarımlarını özlüyoruz. Bu özlemi Apple’ın seneler önce çok konuşulan telefonlarından iPhone 5 ile gidermek mümkün.

Teknoloji odaklı YouTube kanallarından EverythingApplePro tam da yeni iPhone modellerinin tanıtılmasının ardından nostaljik bir videoyla karşımıza çıkıyor. Satışa çıkmasından tam altı sene sonra iPhone 5‘e kutu açılışı videosu çekiyor. Videonun güzel yanıysa karşımızda gerçekten sıfırdan kutusu açılan bir iPhone 5 olması. Bu modelin hiç açılmamış versiyonlar karaborsaya düşmüş durumda. Günümüz telefonlarından çok farklı bir tasarımı olan bu model kutusundan iOS 6 ile birlikte çıkıyor. Tam altı sene çıkmış olmasına rağmen işletim sisteminin çok akıcı olması, kullanışlılığı ve günümüzdeki güncel iOS versiyonlarına miras bıraktığı özellikler gözlerden kaçmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette iPhone 5’in en dikkat çekici noktalarından biri ekran genişliğiydi. Herkesin tek elle kullanabileceği ve baş parmağıyla ekranın her yanına erişebileceği bir telefon olmasıyla takdir toplamıştı. Günümüz akıllı telefonları için ise aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. iPhone 5 modelleri kutusu hiç açılmamış haliyle 400 dolar ile 1000 dolar arasında farklı ücretlerden alıcı buluyor. En zor bulunan modeli ise çok tercih edilen renk seçeneği olan siyah. EverythingApplePro’nun videosunu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Video