reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman

Aquaman filminin yaşadığı İtalya problemi

DC çizgi romanlarından uyarlanan ve gişede fırtınalar estiren Aquaman filminin İtalya ile ilgili ufak bir problem yaşadığı ortaya çıktı. Bu problem yüzünden İtalya’da planlanan çekimlerin gerçekleştirilemediği anlaşılıyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Aquaman filmi pek çok farklı noktada geçiyordu. Bunlardan bazıları sadece DC çizgi romanlarında yer alan kurgusal mekanlardı. Bazıları ise gerçekten varolan tarihi yerlerdi. Bunlardan biri İtalya’da geçiyordu. Arthur Curry ve Mera’nın karaya çıkıp İtalya’ya gittiği bir sekans bulunuyordu. Hatta bu sahnede Mera’nın gülleri yenecek bir şey zannedip ısırmasıyla eğlenceli anlar yaşanmıştı. İşte normalde bu sahne gerçekten İtalya’da çekilecekti fakat işler planlandığı gibi gitmedi. O dönemde yaşanan problemi filmin yapımcılarından Peter Safran açıkladı. Durumu şu sözlerle özetledi: “O sahneyi aslında Erice, Sicilya’da çekmeyi planlıyorduk. Fakat başvurumuz sahnenin içeriği ortaya çıkınca reddedildi. Sonuç olarak İtalya’ya gidip sahneyi çekmek mümkün olmadı. Bir şeylerin patlayacağı bir sahne çekeceğiniz zaman tarihi bir bölgede çekim yapma isteğiniz kabul edilmiyor. Biz de kasabanının büyük bir kısmını stüdyoda yeniden inşa ettik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böylece Arthur Curry ve Mera’nın önce eğlenceli, sonra aksiyon dolu bir hal alan sahnenin aslında İtalya’da çekilmediği ortaya çıkmış oldu. Sonuca bakarsak ortaya iyi bir iş çıkmış diyebiliriz. Siz filmin İtalya sahneleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı fragman