reklamı kapat

POPÜLER

Aquaman Black Manta

Aquaman’in yönetmeninden Black Manta açıklaması

DC çizgi romanlarından uyarlanan Aquaman filminde iki kötü görüyoruz. Fakat bunlardan biri olan Black Manta sadece bir yan karakter olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu tercihin arkasında ne yatıyor?

Öncelikle durumu kısaca özetlememiz gerekiyor. Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Aquaman filminin ana kötüsü olarak Kral Orm’u görüyoruz. Aslen Arthur Curry’nin kardeşi olan Orm hikayede önemli bir görev üstleniyor. Çizgi romanlardaki klasik kötümüz Black Manta ise yan karakter olmanın ötesine geçemiyor. Bu durum DC hayranları tarafından fazlasıyla eleştirilmişti. James Wan ise tercihini açıklığa kavuşturan bir açıklama yaptı.

“Bence durum çok açık. İlk filmde senaryo tamamen Arthur’a odaklanıyor. Arthur Curry filmin başından sonuna kadar kendi macerasını yaşıyor. Her şeye onun henüz kral olmadığı bir dönemde başlıyoruz. Filmi onun krallığı devralacağı şekilde sonlandırıyoruz. Eğer Arthur kral olacaksa, o sırada tahtta oturan Kral Orm filmin ana kötüsü olmalıydı. Yani Kral Orm her şekilde kötü olarak karşımıza çıkmalıydı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buradan anlıyoruz ki, sıra Black Manta’ya da gelecek. Fakat ondan önce Arthur’un Kral Orm engelini aşması ve hakkı olan yere gelmesi gerekiyordu. Kısacası Black Manta, Aquaman 2’de karşımıza çıkacak gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe altyazılı son fragman