reklamı kapat

POPÜLER

Arda Turan ve birçok ünlü futbolcunun tercihi Nike Magista Türkiye’de [Video]

Nike, tasarımıyla dikkat çeken yeni kramponu Magista’yı Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleşen bir etkinlikte görücüye çıkardı. Etkinlikte Magista’yı temsil eden milli oyuncu Arda Turan’ın oynadığı reklam filmi de ilk kez yayınladı. Daha önceden Nike’ın koşu ayakkabılarında ve KOBE 9 Elite basketbol ayakkabılarında da kullanılan Nike Flyknit teknolojisiyle üretilen kramponun üst kısmı özel ipliklerden dokunan ibr tasarıma sahip. Yaratıcı oyun kurucuları için tasarlanan krampondaki Flyknit teknolojisi, oyuncuların topu daha iyi hissetmesi ve kontrol edebilmesi için ayaklarını topa daha fazla yaklaştırıyor.


Barselonalı Andres Iniesta ve Alman forvet Mario Gotze’den alınan geri bildirimler sonucunda Nike’ın Spor Araştırma Laboratuvarı’ndaki dört yıllık bir Ar-Ge sürecinin ardından piyasaya sürülen oldukça hafif olan bu kramponda Dinamik Fit teknolojisi de bulunuyor. Bu teknolojiye sahip yüksek bilek, ayağı sabitlediği gibi vücudun hareketlerinin top ve zeminle etkileşimini de artırıyor. Nike Magista, hıza dayalı futbol oynayan futbolculara büyük kolaylık sağlıyor.


Flyknit teknolojisi üzerindeki özel NIKESKIN uygulaması, ayağı su ve soğuğa karşı koruyor. Derinin kalınlığı ise bir kağıttan daha ince ve sadece 0,1 mm. Konik çivilerin yanısıra 360 derecelik döner tutuş özelliğinin de yer aldığı krampon, Pebax naylon tabanla tutuşu daha da artırabiliyor. Naylon buna ek olarak baş parmağa kadar uzanarak oyuncuların istedikleri hıza ulaşabilmesi için bir şasi görevi görüyor. Bu özellik futbolcuların ayağını zeminde sabitleyip daha sonra sıçramasına imkan tanıyor. Arda Turan’ın rol aldığı Magista reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR