reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed filmindeki Animus teknolojisine yakından bakın [Video]

Ubisoft‘un meşhur oyunu Assassin’s Creed‘in ilgi uyandıran hikayesi kısa bir süre sonra sinemalardaki yerini alacak. Yönetmenliğini Justin Kurzel‘in üstlendiği filme dair yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Aralık ayında vizyona girecek olan filmin başrolünde Michael Fassbender‘ı görüyoruz. Ona Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson ve Michael K. Williams gibi isimler de eşlik ediyor. Bu yeni yapımda Callum Lynch‘in hikayesi izleyici karşısına çıkıyor. Onun macerasının temelinde Animus isimli bir cihaz yer alıyor. Bu son teknoloji ürünü insanların genetik bağlantısı olan kişilerin anılarına erişmesini sağlıyor. Callum, 15. yüzyılda İspanya’da suikastçi olan atası Aguilar‘dan dolayı gizli bir programa seçiliyor. Onun hayatını yeniden yaşayarak inanılmaz yeteneklere kavuşuyor.

Paylaşılan videoda Animus teknolojisinden bahsediliyor. İnsanların atalarına genlerinde gizli anılar sayesinde bağlı olduğundan ve bu cihazın anıların tekrar yaşanmasına müsade ettiğinden bahsediliyor. Bu teknoloji sayesinde anılarda akraba olunan kişinin yeri alınmış oluyor. Tabii bu deneyim bir anlamda zaman yolculuğu gibi hissettiriyor. Callum her şeyi yeniden yaşarken, ekip de geçmişteki olayları yakından gözlemleme olanağı elde ediyor.

Aksiyon dolu tanıtımlarıyla merak uyandıran Assassin’s Creed, 23 Aralık‘ta vizyona girecek. Animus teknolojisinden bahsedilen videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.