reklamı kapat

POPÜLER

Sekiz filmden oluşan Harry Potter serisi 80 dakikaya sığdırıldı [Video]

J.K.Rowling‘in kaleme aldığı Harry Potter serisini yeniden izlemek istiyor ancak zaman mı bulamıyorsunuz? Şimdi sekiz filmden oluşan bu esfane 80 dakikaya sığdırıldı!

Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip olan kitap serisi 1997‘de başlamış daha sonra 2001′de sinemaya taşınmıştı. Kocaman ve kendine özgü bir dünya yaratmayı başaran seri her iki versiyonuyla da büyük ilgi görmeyi başardı. Kitaplar en çok okunanlar arasına girerken, hikaye gişede de tozu dumana katmayı başardı. On senelik beyaz perde macerası da 2011‘de son buldu.

Tim Stiefler tarafından hazırlanan video Harry Potter’ın sinema macerasını özetlemeyi başarıyor. Tabii görüntüler bu denli kısalınca hikayenin adı da değişti. İsim olarak Richard Linklater‘in çekimleri 12 yıl süren Boyhood filmine itafen Wizardhood seçildi. 80 dakika süren bu hızlı özette Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley karakterlerine odaklanılıyor. Video hikayedeki önemli tüm anları bir araya getirmeyi başarıyor. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filminden sonra Harry Potter serisini tekrar izlemek isteyip zaman bulamayanların derdine derman oluyor.

Maalesef bu keyifli video bilinmeyen sebeplerden dolayı kaldırıldı. Hikayenin 80 dakikalık versiyonu yeniden internete yüklenene kadar Harry Potter serisinin altı dakikalık özetini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO