reklamı kapat

POPÜLER

Atari oyunlarını oynatabilen dünyanın ilk oyuncu odaklı akıllı saati [Video]

Aktivite takibi yapabilen akıllı saat ve bileklikler günümüzde oldukça fazla sayıda mevcut. Aktivitelerini takip etmek isteyen sporcuların ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler bu cihazları satın alıyor. Peki odak noktası aktiviteden ziyade oyun oynamak olanlar için neden bir cihaz mevcut değil? Bu sorunun cevabını Atari ortaklığında  oyun odaklı akıllı saat geliştiren FMTwo Game veriyor.

1,63 inçlik dokunmatik AMOLED ekrana sahip cihaz, oyun oynamaktan bir an olsun ayrılamayan ve telefonunda oynadığı oyunlar yetmeyip akıllı saatinde de oyun oynamak isteyen oyun tutkunlarını hedef alıyor. Snapdragon Wear 2100 işlemciden güç alan saatte Android Marshmallow’un özelleştirilmiş bir sürümü kullanılıyor. 400 mAh pil kapasitesi bulunan cihazda ivme ölçer, jiroskop ve ışık sensörü bulunuyor. USB-C girişinin bulunduğu cihazda Bluetooth 4.2 ve 802.11b/g/n Wi-Fi bağlantısı sunuluyor.


İçerisinde 20 adet mini oyun ön yüklü gelen cihaz, diğer akıllı saatler gibi bildirimleri gösterebiliyor. Takvim, hesap makinesi, kişiler, aktivite takibi, alarm, hava durumu, kronometre ve müzikçalar ugulamaları da kullanılabiliyor. Sesli kontrol özelliği bulunmayan cihazda kalp ritmi sensörü de yer almıyor. microSD kart aracılığıyla depolama alanı yükseltilebilen saate böylece daha fazla oyun ve uygulama yüklenebiliyor. Kickstarter’da 75 bin dolar destek bekleyen saate sahip olabilmek için en az 100 dolar bağışta bulunmak gerekiyor. Gameband’in eylül ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

VİDEO