reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS Q8
Audi RS Q8
Audi RS Q8
Audi RS Q8
Audi RS Q8
Audi RS Q8

Audi RS Q8 tanıtıldı; karşınızda şirketin en güçlü ve hızlı SUV modeli

2019 Los Angeles Auto Show kapsamında elde edemeyeceğimiz için en çok üzüldüğümüz araçlardan birisi de kesinlikle Audi RS Q8 oldu.

Audi RS Q8, şirketin en güçlü ve hızlı SUV modeli olarak karşımızda bulunuyor. Yeşil lansman rengiyle çok dikkat çeken model, tam anlamıyla devasa yaşam alanına sahip bir spor otomobil konumunda. Direkt olarak yüksek performansa özel olarak hazırlanan modelin kalbinde, 4 litrelik çift turbo bir V8 motor yer alıyor. Mild hybrid sistemiyle desteklenen bu motor, tam 591 beygir güç üretebiliyor. 0’dan 100 km/s saat hıza büyük gövdesine rağmen sadece 3,8 saniyede çıkabilen araç, normalde 250 km/s maksimum hıza sahip. Maksimum hız RS seramik frenler ile alınırsa 305 km/s seviyesine kadar çıkıyor. Nurburgring pistinde kendi sınıfında rekor kıran Audi RS Q8, performanslı sürüşe özel birçok gelişmiş sistem taşıyor ve gücünü yola sekiz ileri Tiptronic şanzıman ile aktarıyor. Asfalt yanında arazi de gidecek potansiyeli ve özel sistemleri bulunan SUV’nin, iç yaşam alanı içinse söylenecek çok fazla bir şey yok. Burada kırmızı ile siyahın bir araya geldiği, üç farklı ekranın kullanıldığı inanılmaz lüks bir yaşam alanı sunuluyor.

Audi RS Q8
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi RS Q8 gerçekten inanılmaz görünüyor

Ancak firmanın 2019 Los Angeles Auto Show kapsamında tanıttığı tek modeli RS Q8 değildi. Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Audi e-tron Sportback de tanıtıldı. Bu model Audi e-tron SUV sonrasında firmanın üretime girecek ikinci tamamen elektrikli otomobili olarak oldukça ses getirdi. Yüksek performanslı aracın tek kötü yanı ise 71 bin euro gibi yüksek bir başlangıç fiyatı oldu. Peki yukarıdaki cavanar RS Q8 kaça satılacak? Firma henüz bu konuda bir bilgi vermiyor. Ancak fiyatın “uçuk” olacağı aracın her halinden anlaşılıyor. Çıkışın ise 2020’de olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Sadece hayalleri süsleyebilen modellerden Ferrari Roma