reklamı kapat

POPÜLER

cam filmi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan cam filmiyle alakalı çok önemli açıklama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, hangi cam filmlerinin serbest olacağını kısa bir süre açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden cam filmiyle alakalı hükümetten yeni bir açıklama daha geldi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, cam filmi yasağına uymayanlara verilen cezalarla ilgili bir açıklamada bulundu. Bozdağ, cezalarla ilgili bir affın söz konusu olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın konu hakkında “Yanlış yaptılar, düzeltmeleri için talimat verdim” sözleri sonrasında cam filmi için resmi adımlar kısa bir süre önce atılmuştu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yaptığı açıklamada şunları söyledi. “İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ve bizim Bakanlığın uzmanları bir araya gelecekler. Cam filminde emniyetin görüntü olabileceği bir limit ile kriter getireceğiz. O kriteri aşanlar yasağa takılacak, o kriterin altında kalanlar serbest olacak. Teknik bir çalışma yapacağız, müştereken karar vereceğiz”.  

Süleyman Soylu’nun cam filmiyle ilgili görüşü

Konu hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cezaları 8-10 gündür tamamen kestik. Bir tane ceza kesilmeyecek bu konu aydınlığa kavuşana kadar. Talimat verdim bu konuda.” cümlelerini kurmuştu.