reklamı kapat

POPÜLER

Batman resmen süper güçleri olan bir kahraman kabul ediliyor

Batman şüphesiz en fazla tanınan ve sevilen süper kahramanlardan biri. Bunun en önemli nedeni ise herhangi bir süper gücü olmamasına rağmen her seferinde başarılı olması. Bu özelliği sayesinde bizlere istersek her şeyi başarabileceğimizi hissettiriyor. Ancak yeni Suicide Squad çizgi romanına bakılırsa işler sandığımızdan çok başkaymış.

Söz konusu Batman olduğunda aklımıza her şeye hazırlıklı olması, dedektiflik marifetleri ve çok kullanışlı eşyaları geliyor. Onu kahraman yapan da yine bu özellikleri oluyor. Fakat görünen o ki DC, Batman’e biraz daha farklı bir şekilde bakıyor. Kısa bir süre önce piyasaya çıkan Suicide Squad #22 sayısında Amanda Waller iki meta insanın yakalanması için emir veriyor. Bunlardan birinin Killer Frost diğerinin ise Batman olduğunu öğreniyoruz. Hiçbir süper gücü yokken Batman’in meta insan (süper güçlü insan) olarak görüldüğü ise kafa karıştırıyor. Bunun açıklaması ise daha sonra geliyor. Bu yeni sayı sayesinde anlıyoruz ki DC dünyasında Amerikan hükümeti Batman’i meta insan olarak görüyor. Bunun nedeni ise geçmişte Nth metali ile temas etmiş olması. Büyülü güçleri olan bu metal Batman’i iyileştiriyor ancak herhangi bir süper güç bahşetmiyor. Buna rağmen Batman meta insan olarak görülüyor.

DC tarafından meta insan kategorisine sokulan Batman gönüllerde süper güçleri olmadığı halde her şeyi başaran bir kahraman olarak kalmaya devam edecek.