reklamı kapat

POPÜLER

Batman V Superman’den tüm filmi özetleyen yeni fragman [Video]

Batman V Superman filmine geri sayım başlamışken, geçtiğimiz günlerde Gotham dizisinin ara sezon finalinde yeni fragmanın tanıtımı yayınlanmıştı. Dün yeni fragmanı yayınlanan filmde, Bruce Wayne ve Clark Kent arasındaki çekişmeyi, Wonder Woman’ın gelişini ve Lex Luthor’ın planlarını görüyoruz. Kısacası filme ait hemen her detay fragmanda.

Her büyük film serisinde olduğu gibi Batman V Superman de aynı sorundan muzdarip: Tüm filmi fragmanlara yedirmek. İzleyicilerin heyecanını üst noktada tutmak için yayınlanan fragmanlar aslında filmi özetleyerek hemen hemen tüm önemli ve komik sahneleri barındırdığı için, filmi izlerken aynı heyecanı duyamayabiliyorsunuz. Eğer böyle düşünenlerdenseniz Batman V Superman’in yeni fragmanını kesinlikle izlememelisiniz.

Clark Kent’in Bruce Wayne ile tanışmasıyla başlayan fragmanda Lex Lutor’ın bu ikiliyi bir araya getirmekten duyduğu kıvancı görüyoruz. Gotham şehrinin karanlık ve korku saçan bir yer olduğu vurgusunu yapan Clark Kent, gazeteci kimliğiyle Bruce Wayne’e Gotham’ın kanun dışı kahramanıyla ilgili konumunu soruyor. Superman’in Batman’i açıkça sorguladığı bu sahnede Bruce Wayne karşı bir atakla Daily Planet’in süper güçlü bir “uzaylıyı” kahraman ilan etmesinin iki yüzlülük olduğunu belirtiyor. Batman ve Superman arasındaki gerilimin yansıtıldığı bu sahneler aslında filmin ilk yarısının gidişatıyla ilgili detaylı bilgi veriyor. Fragmanın sonunda aynı düşmana karşı savaşan Batman ve Superman’in imdadına ise Wonder Woman yetişiyor. Konsepte uygun olarak giden o gerilim ve ciddiyet ise bu noktada üçüncü sınıf komedi filmlerinden kalma repliklerle bozuluyor. Belli ki DC ve Warner Bros., hala ciddi bir süper kahraman filmi mi yoksa Marvel konseptinde eğlenceli bir süper kahraman filmi mi yapmak istiyor henüz karar verememiş. Bunun dışında fragmanda Batman ve Superman’in başta kanlı bıçaklı olsa da sonunda tüm farklılıklarını bırakıp beraber savaşacağı da açıkça görülüyor ki bu zaten bilmediğimiz bir detay değildi ancak yine de fragmanda düşmanı birlikte karşılama sahnesine kadar gösterilmesine gerek yoktu diye düşünüyoruz. Teşekkürler Warner Bros., mart ayına kadar beklemek zorunda kalmadık.

General Zod’dan ortak savaşılacak düşmana, Ben Affleck’in Batman sesinden Superman ve Batman arasındaki savaşın sahnelerine kadar hemen hemen her detayı gördüğümüz fragman, akıllara tek bir soruyu getiriyor. Warner Bros.’un film için sakladığı herhangi bir sürpriz var mı yoksa bu da bir Avengers: Age of Ultron vakası mı? Sanırım bu sorunun cevabını Mart 2016’da alacağız.