reklamı kapat

POPÜLER

Battlefield 1943

 - Güncelleme: 08 Ekim 2009 07:31

Hatta bu gerçeği birkaç rakamla pekiştirelim: BF1943 piyasaya çıkalı aşağı yukarı 1 ay olmasına karşın oyunda şu ana kadar tam 45 milyon frag alınmış durumda. Sanki herkes bu savaşı bekliyormuş.

PASİFİK CEHENNEMİ
BF1943 II. Dünya Savaşı’nın Pasifik cephesini konu alıyor. Yani Amerikan Ordusu ve Japon İmparatorluk Askerleri arasındaki yaptığı savaşları oynayacaksınız. Oyunda Wake Island, Guadalcanal ve Iwo Jima gibi haritalar bulunuyor. Bildiğiniz üzere bu bölgeler son derece kanlı çarpışmalara sahne olmuştu. Oyunda hem United States Marine Corps, hem de Imperial Japanese Navy için üç farklı sınıf bulunuyor: Infantryman, Rifleman ve Scout. Infantryman sınıfı hem saldırıda etkili, hem de araçları tamir edebilme yeteneğine sahip. Rifleman tam bir yakın çatışma askeri. Elinde hem bir Type-5 makineli tüfek, hem de M1 Garand saldırı tüfeği bulunuyor. Scout ise düşmanın yerini tespit etmek ve mesafeli atışlar yapmakta son derece etkili bir sınıf. Oyunun araç seçenekleri de son derece çeşitli. Elinizin altında kullanabileceğiniz dört adet araç tipi bulunuyor. Tek kişilik bombardıman uçakları, tanklar, keşif cipleri ve deniz üstü personel taşıyıcı gibi araçlar oyuna korkunç bir esneklik katıyorlar. Düşmanlarınıza karşı koyabileceğiniz bomba ya da makineli tüfek gibi ekipmanların yanında, telsizle ağır bombardıman uçakları çağırmak gibi seçenekleriniz de var. İşin ilginç kısmı bu uçakları ve hatta attıkları bombaları havada vurabiliyorsunuz. Böylece kurgulayabileceğiniz taktik imkanları daha da çoğalıyor.

GÖĞE DİKKAT
BF1943 piyasada kutulu paket oyun halinde bulunmuyor. Oyuna sadece PC, PS3, Xbox 360 için dijital dağıtım ağlarından ulaşabiliyorsunuz. Biraz önce oyunda daha şimdiden 45 milyon frag alındığını söylemiştim. Bu gerçekten çok ciddi bir başarı… BF1943 şu ana kadar Games for Windows, Xbox Live ve PlayStation Network üzerinden en hızlı satılan oyun oldu.

HITLER NEREDE?
Birkaç arkadaş bir araya gelip internetten oyun oynamak gibisi yok. Hele ki bir de oynadığınız oyun BF serisi gibi çok oyunculu seçeneklere ağırlık veren bir oyunsa, alacağınız keyif kat kat artıyor. Serinin bu bölümü de BF serisinin genel kalitesini takip etmiş. Kesinlikle kaçırmayın.

OYNANABİLİRLİK
-4YILDIZ-

GRAFİK
-4YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK
-4YILDIZ-

YAPIMCI

DICE

DAĞITICI
EA

PLATFORM

PC, PS3, XBOX 360

İLGİLİ HABERLER