reklamı kapat

POPÜLER

Huawei otomobil

Beklenmedik sürpriz gelişme; Huawei imzalı otomobil geliyor!

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Huawei, ürün gamını genişletmek için çalışmalar yapıyor. Firma sürpriz şekilde bir otomobil tanıtmaya hazırlanıyor.

Huawei, teknolojinin birçok alanında aktif olarak yer alıyor. Son yıllarda özellikle akıllı telefonları ile öne çıkan firma, aynı zamanda dizüstü bilgisayar ve akıllı saat tarafında da büyüyor. 2019 içerisinde akıllı televizyon pazarına gireceği kesinleşen firma, şimdi ise önümüzdeki hafta başlayacak Shanghai Auto Show kapsamında bir otomobil tanıtacak haberiyle gündemde. Bu gerçekten beklenmedik bir gelişme olarak karşımızda bulunuyor. Firmanın bu konuda devlet destekli şirket Dongfeng Motor ile ortaklık kurduğu söyleniyor. Bu konuda 446 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı belirtilen firma, şu an tam olarak nasıl bir model üzerinde çalışıyor bilinmiyor. Ancak 5G bağlantıya sahip olacağı ve gelişmiş yapay zeka sistemleri kullanacağı söylenen otomobil, şu an büyük bir merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei otomobil modeli kağıt üzerinde çok ilginç duruyor

Bulut temelli yapı üzerinde otonom kontrol yetenekleriyle geleceği tahmin edilen “akıllı” otomobil, çok yüksek ihtimalle seri üretime sokularak dünya genelinde satılacak bir noktada yer almıyor. Bu ilk modelin gelecek için bir “ön gösterim” olacağı tahmin ediliyor. Biliyorsunuz Apple gerçek otomobil üreticilerine satmak adına gelişmiş bir otonom kontrol sistemi geliştiriyor. Huawei’nin de işte buna benzer bir yapıyı karşımıza çıkarması bekleniyor. Ancak yine de firmanın çok büyük bir geliri bulunuyor. Bu açıdan Dongfeng Motor ile kurulan ortaklık ile gerçekten satın alınabilecek bir Huawei otomobilin gelmesi imkansız görünmüyor. 

İlginizi Çekebilir

Firma akıllı gözlük pazarına da adım atıyor