reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Mulsanne Convertible
bentley mulsanne covertible

Bentley’in yeni harikası Mulsanne Convertible fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Lüks otomobil denildiği zaman akla gelen ilk otomobil markası olan Bentley, bundan yıllar önce Mulsanne Convertible’ın konsept modelini Pebble Beach’te tanıtmıştı. Lüks detaylarıyla aklımızı başından alan otomobilin satış fiyatı ortaya çıktı. Dubai’daki Bentley mağazasını ziyaret eden Shmee150 isimli bir YouTube sayfası, yeni Bentley Mulsanne Convertible modelinin fiyatını öğrendi.

Yurt dışındaki satış fiyatı tam 3,5 milyon dolar olan otomobilden dünya genelinde sadece 19 adet üretileceği belirtiliyor. Üretim sayısının 19 adet olmasının da özel bir anlamı var. Bu rakamın markanın kurulduğu 1919 yılını ifade ediyor. Mulliner departmanı tarafından el yapımı olarak üretilen otomobilin ilk sevkiyatı 2019 yılında yapılacak. 6,75 litre hacimli çift turbo V8 motoruyla 530 beygir güç ve 1.100 Nm tork üreten iki kapılı otomobil dört kapılı Mulsanne Speed’den 101,6 mm daha kısa. Deri malzemenin hem otomobilin iç mekanında da hem de anahtarında kullanıldığını söyleyelim.

Bentley Mulsanne Convertible sürat teknelerinden ilham alıyor

Otomobilin iç kısmında genellikle sürat teknelerinde görmeye alışık olduğumuz ahşap malzeme de göze çarpıyor. Dubai’de sergilenen Mulsanne Convertible, Moroccan Blue ve Frosted Silver adı verilen iki farklı renk seçeneğiyle satın alınabiliyor. İç mekandaki malzemeler kullanıcıların istekleri doğrultusunda tasarlanabiliyor. Sportif karakteriyle birlikte dört kişilik oturma kapasitesi sunan otomobil için çekilen videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO