reklamı kapat

POPÜLER

Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical

Bilek ağrılarına son, işte Logitech’in yeni dikey fare modeli MX Vertical [Video]

Logitech, bugün ürün gamına yeni “MX Vertical” fare modelini ekledi. Uzun süre bilgisayar kullanlar için oldukça ergonomik bir ürün karşımızda bulunuyor.

Çevre birimleri konusunda dünya devi olan Logitech‘in yeni faresi, diğer modelinden farklı bir tasarıma sahip. Biliyorsunuz standart birçok farede bilekler yüzeye paralel olarak duruyor. Bu da kısa vadede ciddi bilek ağrısı yaşanmasına neden oluyor. Bu ağrı, fareleri tuttuğumuz standart açının insan anatomisi ve bileğin doğal şekline uygun olmaması yüzünden meydana geliyor. Uzun vadede ise “karpal tünel” sorunu ortaya çıkıyor. Dünya üzerinde milyonlarca insanı etkileyen bu sorun, kişilerin ellerinde ve parmaklarında uyuşma, karıncalanma hissi yaşatmaya başlıyor. İleride seviyede elde ciddi güç kaybı ve ağrı sorunları da görülüyor. Bunun arkasında da bilek kanalında meydana gelen daralma ve sinir sıkışması yer alıyor. İşte yeni Logitech MX Vertical, tüm bunları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu konuda alanda ilk olmayan firma, dikey faresiyle “ergonomi” konusunda diğerlerinden çok daha iddialı görünüyor.

Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical

Dikey farelerin en yenisi Logitech MX Vertical

Firmanın yerin faresi, daha iyi bilek duruşu için 57 derecelik bir dikey açı üzerine kuruluyor. Bu sayede bilek hem doğal halinde duruyor hem de masaya sürtmüyor. Firma modelin tasarımını “MX Vertical, önde gelen ergonomistler tarafından belirlenen duruşu iyileştirme, kas gerilimini azaltma ve bileğe binen basıncı düşürme kriterlerine göre tasarlanmış ve test edilmiştir.” şeklinde aktarıyor. Kablosuz olarak görev yapan dikey fare, tutuşu kolaylaştıran dokulu bir yüzeye de sahip. Üzerinde üç farklı tuş yer alan MX Vertical, 4 kat daha az hareket gerektiren ve sınıfının en iyisi olarak geçen 4000 DPI yüksek hassasiyetli sensörle donatılmış durumda. USB-C üzerinden şarj edilebilen fare, kablosuz bağlantı noktasında Bluetooth kullanıyor. Burada 10 metre çalışma mesafesi bulunan cihaz, Windows yanında Mac bilgisayarlarda da kullanılabiliyor. Ürünün fiyatı 100 dolar seviyesinde. Satışa ise önümüzdeki ay başlanıyor.

Video