reklamı kapat

POPÜLER

Bir garip kovalamaca hatası; helikopter suçlu yerine yanlışlıkla masum birisinin arabasını takip ederse [İzle]

Amerika’nın Los Angeles kentinde meydana gelen ironik olayda, renk ve gövde tipi birbirlerine benzer olan iki otomobille birlikte yüzümüzde tebessüm yaratan bir karışıklık yaşanıyor.

Amerikan filmlerinden en meşhur sahneleri arasına kovalamacaları eklemezsek büyük bir haksızlık etmiş oluruz. Bir düzeine polis arabası, helikopterler ve özel tim gibi unsurların bir araya gelerek dahil olduğu bu sahnelere, Amerikan vatandaşları pek de yabancı sayılmaz. Nitekim aralıklarla olsa da “filmleri aratmayan kovalamaca” başlığıyla benzer sahneleri gerçek hayatta da görme şansına erişiyoruz. Yine böylesine bir olayın yaşandığı gün Los Angeles merkezli önemli bir haber kanalı olan KTLA, yaşananları anlık olarak izleyicilerine aktarabilmek adına canlı yayına geçiyor. Kanalın helikopteri üzerinden takip ettiği olay sırasında yaşananlarsa bir noktadan sonra “burada bir yanlışlık var” dedirtecek cinsten.

Son aşamada fark edildi

Televizyonlarını açan Amerikalı izleyiciler ilk olarak karşılarında siyah bir otomobilin son sürat ilerleyişine tanık oluyor. Helikopter üzerinden bir an bile kaçırmadan aracı takip eden kanal kameramanı ise başına geleceklerde habersiz şekilde yayın yapmaya devam ediyor. Takip sırasında işin içerisine giren bir viyadüğün, kopma noktasının başlangıcı olduğundan kimsenin haberi yok. Kısa süreliğine görüş açısını kaybeden helikopter, siyah arabanın tekrar kadraja girmesiyle takibine kaldığı yerden devam ediyor. Lakin bir anda yavaşlayarak bir benzinliğe giren arabanın içerisinden çıkan sürücüyle birlikte, bahsetmekte oluğumuz kopukluk kısmı kendisini ele vermeye başlıyor. Yaşanan olayın akıllara Baby Driver’ın giriş sahnesini aklımıza getirdiğini de belirtmeden geçemyelim. Maceranın detayları için sizleri video ile baş başa bırakalım.