reklamı kapat

POPÜLER

Birds of Prey

Birds of Prey filminde Joker neden yok?

Birds of Prey filminde Harley Quinn yoluna tek başına devam etmesiyle ön plana çıkıyor. Peki filmde neden Joker yok? Jared Leto‘nun karakterine ne oldu?

Bildiğiniz gibi Harley Quinn’in macerası aslında artık görmezden gelinen Suicide Squad filmiyle başladı. Orada Harley’nin Joker’le ilişkisini az da olsa gördük. Ufak geriye dönüşlerle bu ilişkinin nasıl başladığına şahit olduk. Fakat Birds of Prey’inbaşında Harley ve Joker ayrılıyor. Peki bu kararın arkasında nasıl bir istek yatıyordu? Karaktere hayat veren Margot Robbie, Jared Leto’nun Joker’inin neden filmde yer almadığını açıkladı.

Birds of Prey filminde Joker’in eksikliği

“Ya Joker ve Harley Quinn’in hikayesini tamamlayacaktık ya da Joker’i denklemden çıkartacaktık. Harley Quinn’i kızlarla bir araya gelmiş şekilde görmeyi çok istiyordum. Sinema sektöründe kadınların bir araya gelip birlikte çalıştığını gösteren filmlerin sayısı çok az. Bu alana kimsenin yönelmediğini hissediyordum ve bunun nedenini anlamakta zorlanıyordum. Özellikle de çizgi roman filmleri buna ağırlık verebilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Margot Robbie’nin kadınları bir araya getiren yapımlar konusunda haklı olduğunu düşünüyoruz. Üstelik izleyicilerin bu konuda istekli olduğunu da görüyoruz. Özellikle kadın Marvel kahramanlarını buluşturan bir Avengers filmi uzun zamandır isteniyor. Oyuncuların da bu konuda talebi olduğunu biliyoruz. Warner Bros. stüdyoları seyircilerin bu beklentisine Birds of Prey filmiyle birlikte oynuyor. Bakalım ortaya çıkan sonuç beğenilecek mi?

İlginizi çekebilir

Birds of Prey’in fragmanı