reklamı kapat

POPÜLER

Atari Token kripto para

Bitcoin’e rakip sıra dışı bir para birimi daha

Oyun dünyasının efsane ismi Atari, son dönemde sık sık yeni konsolu Ataribox ile gündeme geliyor. Şirket bu sefer ise çok başka sayılabilecek bir konuyla karşımızda bulunuyor.

Oyun denildiği zaman halen akıllara gelen ilk isimler arasında yer alan Atari, açıklandığı kadarıyla kripto para sektörüne giriş yapıyor. Blok zinciri temelli dijital eğlence platformu geliştiren Infinity Networks şirketinin yüzde 15 hissesini alan şirket, bu yatırımla alana hızlı bir giriş yapıyor. Bu doğrultuda Atari Token isimli kendi kripto para birimini de duyuran şirket, bundan daha şimdiden büyük fayda sağlamış görünüyor. Kendi kripto parasını açıklayınca hisseleri yüzde 60’dan fazla yükselen şirket, Pariplay ile ortaklığını de genişletiyor. Bu kapsamında kişilerin internet üzerinden kripto para kullanarak “kumar” oynayabilmesi hedefleniyor. Kripto paraların video oyunu ve internet üstü ödeme sürecini değiştireceği belirtilen şirket, bunun gerisinde kalmak istemiyor. Yapılanlar göz önüne alındığı zaman da bu mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto para dünyasının en yeni ismi Atari oldu

Bitcoin’in aldığı değerlenme ile son dönemde büyük bir artış gösteren kripto para dünyası, 2018’de de büyümeye devam ediyor. Toplam 471 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan bu alanın liderliğinde şu an bitcoin, Ethereum ve Ripple bulunuyor. Bitcoin Cash 1.500 dolarlık değeriyle dördüncü sırada yer alırken, onu 215 dolarlık Litecoin takip ediyor. Büyük artış ve düşüşlerle yatırım yapanların nefesini kesen bu yeni ekonomi biçimi, ülkeler tarafından ise çok fazla sevilmiyor.

İlginizi çekebilir

YORUMLAR